جلسه توجیهی طرح ملی خدمات نوروز ۹۸ در استان همدان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان اعلام کرد: جلسه توجیهی طرح ملی خدمات نوروز ی سال 98 در شعب 9 گانه جمعیت هلال احمر استان همدان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک‌بین اظهار کرد: با توجه به آغاز نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، کارگاه آموزشی ویژه اعضاء مستقر در پست‌های ایمنی سلامت در شعب ۹ گانه جمعیت هلال احمر برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه جوانان هلال احمر در پست‌ها نسبت به معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های سازمان در ارائه خدمات امدادی و بشر دوستانه انجام وظیفه می‌کنند.

معاون جوانان استان همدان تأکید کرد: لذا ضروری است تا جوانان امدادگر در باره نحوه ارایه خدمت به مسافران و ارتباط مؤثر با آنها توجیه باشند.

پاک‌بین در ادامه افزود: اعضاء در این کارگاه با پویش ملی بهرفت(بهبود رفتارهای ترافیکی)، ارتباط چهره به چهره با رانندگان مراجعه کننده به پستهای نوروزی، تشویق مراجعه کنندگان به مطالعه و امضاء میثاق نامه با اثر انگشت جهت پیوستن به پویش ملی بهرفت، ارائه خدمات زیست محیطی، ارائه خدمات فرهنگی در فضای دوستدار کودک، فعالیت مذهبی خیمه نماز و نحوه خدمات دهی در اکیپ‌های ثابت و سیار آشنا شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: با استفاده از ایده‌های خلاقانه و ابتکاری اعضاء در نهادینه کردن رویکرد ایمنی و سلامت سفر بین هموطنان مراجعه کننده به پست‌ها و حساس سازی هموطنان نسبت به سلامت سفر، گامی مؤثر در جهت ارائه خدمات بهینه با مسافرین نوروزی سال ۹۸ برداریم.

معاون جوانان هلال احمر استان همدان خاطرنشان کرد: همه تلاش ما در راستای کاهش مخاطرات و رقم زدن سفرهایی ایمن است که همراه با نوروز در خاطر مردم باقی بماند.

پاک‌بین با بیان اینکه پویش ملی بهرت به دنبال اصلاح برخی از رفتارهای پرخطر ترافیکی است گفت: بدون تردید رعایت این موارد از بسیاری تصادفات خواهد کاست و از بروز بسیاری از آسیب‌ها جلوگیری خواهد کرد.

وی اظهار کرد: جوانان هلال احمر استان همدان تلاش می‌کنند که با ارائه مناسب خدمات نوروزی تصویر ماندگار از این استان در ذهن مسافران به جا بگذارند.