برگزاری نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در لرستان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در لرستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ حمید جمشیدی اظهار کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از امروز بیست و پنجم اسفند آغاز و تا هفدهم فروردین سال آینده ادامه می یابد.

وی افزود: در این طرح تلاش می‌شود رفتارهای ترافیکی بهبود و همچنین خدمات فرهنگی و مذهبی به مسافران ارائه شود. ضمن اینکه توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان نقاط گردشگری استان نیز در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: در لرستان ۱۸ پست در همه ی شهرهای استان در نظر گرفته شده است که در آن خیمه های نماز، فضای دوستدار کودک و ایستگاه سلامت ایجاد شده و به صورت شبانه روزی به مهمانان خدمات ایمنی و سلامت را ارائه می دهند.

جمشیدی بیان کرد: این پست ها در محل های تردد مسافرین، پارک ها و همچنین اماکن تاریخی و گردشگری استان ایجاد شده اند.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف این طرح کاهش تصادفات و همچنین تلاش در راستای سفری سالم برای مسافرین نوروزی است.

آیین افتتاحیه نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در لرستان برگزار شد
 طی آیینی با حضور جمعی از مسئولین در خرم آباد امروز نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در لرستان آغاز شد.
 در آیین افتتاحیه نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی  لرستان که باحضور مسئولان شهرستان، معاونین، نماینده محترم ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ومعاونت محترم عمرانی استانداری  آغاز شد، صارم رضایی اظهار کرد: در لرستان ۱۸ پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی برپا شده است که در آن اعضای جوانان با برپایی خیمه های نماز، فضای دوستدار کودک، ایستگاه سلامت و همچنین ایجاد کمپین نه به تصادفات به دنبال تلاش برای انجام سفرهای سالم و بدور از تصادفات هستند.
 وی افزود: نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از امروز در لرستان آغاز شد و تا هفدهم فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
 وی گفت: پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در قالب پست های ثابت و سیار در محل تردد مسافرین، اماکن تاریخی و گردشگری و همچنین پارک ها دایر شده اند.
معاون عمرانی استانداری لرستان نیز گفت: جمعیت هلال احمر همواره با جانفشانی بدنبال یاری رساندن با افراد اسیب دیده است.
احمد مراد پور اظهار کرد: بدون شک مردم ایثار و مجاهدت امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر را فراموش نمی‌کنند چرا که در شرایط سخت دشوار یاریگر واقعی مردم بودند.
 وی بیان کرد: انتظار داریم در ایام نوروز همچون گذشته جمعیت هلال احمر لرستان با خدمات درخشان خود به مهمانان نوروزی برگ زرین دیگری را در کارنامه خود ثبت نماید.