برگزاری کارگاه اموزشی توجیهی پویش ملی طرح بهرفت در استان فارس

معاون امور جوانان هلال احمر از برگزاری کارگاه اموزشی، توجیهی نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نورزی ویژه سی و شش دبیر با عنوان سرتیم های طرح نوروزی در مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر با اشاره به برگزاری این کارگاه توجیهی آموزشی با حضور مجریان و سرتیم پست های ایمنی و سلامت اظهار کرد: پویش ملی بهرفت برای کاهش تصادفات جاده‌ای و حوادث ترافیکی از طریق ارتقا آگاهی و تغییر در نگرش افراد جامعه نسبت به ایمنی و سلامت خود در طول سفر در نوروز اینده توسط عوامل مشارکت کننده در طرح ایمنی و سلامت اجرا می شود.

وی افزود: یاد آوری رانندگی ایمن و آموزش نکات امدادی به مسافران را از جمله اقدامات جوانان در ایام تعطیلات نوروزی می باشد که در سال گذشته، با “کمپین نه به تصادفات جاده‌ای” در تمامی پست‌های ایمنی و سلامت کشور به اجرا در آمد و با موفقیت چشمگیری رو به رو شد.در استان فارس با توجه به مراجعه زیاد مسافرین نورزی آمادگی ۳۶ پست ایمنی و سلامت وجود دارد که به اجرای فعالیت های بشردوستانه خود در ایام نوروز به مسافرین می رسند.

وی در ادامه در مورد طرح ملی بهرفت برای یاداوری نکات و ایمن کردن افراد در طول مسیر است گفت :امسال هم جوانان جمعیت هلال احمر فارس سعی می کنند تا با اجرای طرح ملی بهبود رفتارهای ترافیکی مانند سال قبل در این رسالت مردمی سربلند شوند.

غلامحسین تجلی در پایان به رفع مشکلات سال گذشته و همچنین موانع موجود پرداخت و تمامی اعضا نظرات خود را گفتند.

لازم به ذکر است در این کارگاه توسط دبیران مجمع جوانان و دانشجویی استان فارس آموزش های لازم به سرتیم های طرح نوروزی داده شد.
آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه در کانون های دانش اموزی هلال احمر با حضور مربیان جوان هلال احمر انجام شد

آموزش کمک های اولیه به دانش آموزان کانون های دانش اموزی توسط مربیان جوان هلال احمر در شهرستان های شیراز، خرم بید، فیروز اباد، رستم و زرین دشت داده شد.

به گزارش روابلط عمومی جوانان هلال احمر فارس در ادامه آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری در کانون های دانش اموزی و مدارس توسط مربیان جوان هلال احمر ، کلاس آموزشی توسط مدرسان نواحی مختلف شهرستان های استان فارس برای دانش آموزان برگزار شد.

در این کلاس آموزش که برای تعدادی از دانش آموزان در کانون هی دانش اموزی برگزار شد اعضای دانش اموزی علاوه بر آشنایی با سنت ایرانی چهارشنبه سوری از خطرات اتش و سوختگی اشنا شدند.

همچنین آموزش کمک های اولیه و اقدامات لازم هنگام سوختگی آموزش داده شد و از بنر و پمفلتهای آموزشی نیز استفاده کردند.

گفتنی است؛ از کلیپ های مستند در سال های قبل نیز در این کلاس ها استفاده شد و این اموزش ها در سایر شعب استان پهناور فارس نیز انجام خواهد شد.