‍ ازآغاز نوزدهمین طرح ملی ایمنی وسلامت مسافران نوروزی سال۹۸ تا اولین امضای میثاق نامه بهرفت درجمع اصحاب رسانه استان خراسان شمالی


از آمادگی اعضای جوانان امدادگران در پست های ایمنی وسلامت مسافران نوروزی تا استقرار بالگرد امداد و نجات در طرح نوروزی جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی گفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛محسن نجات مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در نشست خبری ویژه طرح نوروزی اظهار داشت:نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در کنار طرح امداد و نجات نوروزی از امروز آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد.

رونمایی از میثاق نامه بهبود رفتارهای ترافیکی(بهرفت) در جمعیت هلال احمر خراسان شمالی
میثاق نامه بهبود رفتار های ترافیکی(بهرفت) جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در قالب نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی،سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه رونمایی شد، میثاق نامه جمعیت هلال احمر با هدف بهبود رفتار ترافیکی(بهرفت) در سطح کشور اجرایی شده است،امضاء کنندگان این میثاق نامه تعهد می کنند سرعت مجاز را رعایت نمایند، سبقت بی جا نگیرند، کمربند ایمنی را ببندند، در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند، هنگام خواب الودگی توقف نموده و استراحت کنند، حتی اگر فاصله اندک تا مقصد باقی مانده باشد.

گفتنی است: مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نخستین امضاء کننده این میثاق نامه بود و اصحاب رسانه نیز اقدام به امضاء و حمایت از این طرح کردند.

محسن نجات تعداد پایگاه های جاده ای جمعیت هلال احمر را ۲۲ پایگاه اعلام کرد و افزود: در مجموع ۱۱ پایگاه ثابت و جاده ای، دو پایگاه ثابت تخصصی شامل واکنش سریع و کوهستان و همچنین ۹ پایگاه موقت و سیار در این طرح به ارائه خدمات می پردازند.

وی با بیان اینکه هیچگونه کمبودی از نظر نیروی انسانی در طرح نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی وجود ندارد گفت:
همکاران سازمان جوانان و داوطلبان هلال احمر در قالب دو هزار و ۴۲۰ نفر در این طرح حالت آماده باش هستند.

نجات خاطرنشان کرد: تیم های ویژه خواهران نیز در این مکان ها و پایگاه های مختلف مستقر شده اند تا خدمات ویژه ای را به خواهران ارائه دهند.

استقرار بالگرد از ۶ فروردین در استان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر درباره استقرار بالگرد در استان نیز گفت: با پیگیری های انجام شده، بالگرد امداد و نجات به مدت دو هفته در استان مستقر خواهد شد

وی افزود: استقرار بالگرد امداد و نجات از روز ششم فروردین انجام می شود و در طرح نوروزی، در نقاط مختلف استان حضور خواهد داشت تا تسریع کننده عملیات امدادی باشد.

رونمایی از طرح جدید پورتال جمعیت
در پایان برنامه با حضور خبرنگاران از طرح جدید پروتال جمعیت هلال احمر خراسان شمالی که به ابتکار پرسنل جمعیت هلال احمر انجام گرفت، رونمایی شد، پورتال جدید جمعیت هلال احمر خراسان شمالی دارای امکانات ویژه بوده و دسترسی آسان تر به اطلاعات و اخبار را فراهم می کند، ثبت نام داوطلبان، حذف بروکراسی اداری و کاغذ بازی، دسترسی آنلاین به حوادث روزانه،عضویت آنلاین در سازمان جوانان و… بخشی از ویژگی های پروتال جدید جمعیت هلال احمر خراسان شمالی است که عموم مردم می توانند با مراجعه به سایت جمعیت استان از خدمات آن بهره مند شوند.