البرز طلایه دار نوزدهمین طرح ملی خدمات نوروزی/استاندار البرز با امضای میثاق‌نامه به پویش بهرفت پیوست

نوزدهمین طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در استان البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آیین آغازین نوزدهمین طرح ملی خدمات نوروزی ۹۸ بیان کرد: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود همگام با سایر نهادها در طرح امداد نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین به مدت ۲۲ روز در سراسر کشور به هموطنان خدمات ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و پانصد امدادگر و نجاتگر در سراسر کشور آماده باش هستند، افزود: این نهاد بشردوست در بخش امداد و نجات با هزار و ۴۲۱ پایگاه سیار، موقت و دائم با هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس، خودرو نجات، ترابری و مخابرات به هموطنانی که در تعطیلات نوروز دچار حادثه می‌شوند خدمات ارائه می‌دهند.

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران درباره اینکه ۱۲ هزار عضو جوان و داوطلب در کنار نجاتگران سراسر کشور خدمات فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌دهند، اظهار کرد: اعضای سازمان جوانان با برپایی خیمه نماز، فضای دوستدار کودک، راه اندازی طرح سحاب در مناطق پرتردد در کنار امداد و نجات، به مراجعه کنندگان خدمات فرهنگی، اجتماعی و آموزش ارائه می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: برای افزایش رضایت هموطنان، کاهش خطرات و جلوگیری از تلفات، مجموع منابع جمعیت هلال احمر در سراسر کشور افزایش سه درصدی دارد.

این مقام مسئول در خصوص اینکه ۲۴ بالگرد در کشور آماده باش هستند عنوان کرد: با توجه به سرعت و کیفیت بالای بالگردها در امدادرسانی بر اساس نقاط استراتژیک و پر حادثه کشور ۲۴ بالگرد تمامی نقاط کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند.

دستگاه‌های خدمت رسان آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند

عزیز اله شهبازی، استاندار البرز در این مراسم با اعلام اینکه طرح خدمات نوروزی از استان البرز به عنوان نماینده سراسر کشور کلید خورد گفت: جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی، اورژانس و سایر نهادهای خدماتی امدادی برای ایجاد آرامش و تسهیل سفر مسافران نوروزی در آماده باش کامل هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه استان البرز معبر ورودی و خروجی ۱۲ استان کشور هستند، عنوان کرد: باتوجه به اینکه البرز قطب گردشگری و توقف‌گاه مسافران است، نهادهای این استان در حوزه کنترل ترافیک، استقبال، بدرقه و پذیرایی در بخش‌های مختلف در سطح استان تدابیری اتخاذ کردند.

شهبازی اظهار کرد: ستاد تسهیلات سفر در استان و شهرستان‌ها تشکیل شده و کمپ‌های پذیرش مسافر در شهرستان‌‌ها در حال راه‌اندازی است.

استاندار البرز با اشاره به افتتاح نوزدهمین طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر گفت: پایگاه نوروزی جمعیت هلال احمر بصورت پایلوت در این استان توسط رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه افتتاح شد و امیدواریم در سراسر کشور خدمات خوبی به مردم ارائه شود.

گفتنی است، استاندار البرز با امضای میثاق‌نامه به پویش بهرفت پیوست.

استاندار البرز به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی پیوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز از پیوستن استاندار البرز به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خبر داد.

دکتر ناصر چرخساز با اعلام این خبر گفت: در حاشیه آیین آغازین طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر، استاندار البرز و رئیس جمعیت هلال احمر کشور با امضاء میثاق نامه به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی سازمان جوانان این جمعیت پیوستند.

دکتر چرخساز با بیان اینکه در نوروز سال ۹۸ و همزمان با اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، طرح «بهرفت» اجرا می شود، افزود: این طرح یکی از برنامه‌های مهم طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر است.

وی با اشاره به اینکه طرح بهرفت به دنبال آن است تا کودکان، نوجوانان و جوانان عضو هلال‌احمر را با مسئله سوانح و حوادث ترافیکی درگیر و آن‌ها را حساس کند، تصریح کرد: طرح بهرفت سعی دارد از طریق ارتقای آگاهی و نگرش اعضا، از خود آنان کمک بگیرد و این آگاهی را به دیگر افراد جامعه منتقل کند تا سرانجام شاهد تغییر رفتار ترافیکی باشیم.