دکتر صابونچی: رعایت نکات ایمنی، با انتقال مفاهیم آموزشی و پیشگیرانه و افزایش ارتباط مردمی محقق می شود

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در آغاز طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در زنجان، بر رعایت نکات ایمنی، با انتقال مفاهیم آموزشی و پیشگیرانه و افزایش ارتباط مردمی توسط جوانان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان، علی‌اصغر پیوندی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران درمحل پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر شهرستان ابهر، به آغاز طرح نوروزی امداد و نجات هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: در سطح کشور ۱۷ هزار و ۵۰۰ امدادگر و داوطلب در طرح نوروزی هلال‌احمر فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر داوطلب و ۵ هزار و ۵۰۰ نفر امدادگر هستند.

وی اظهار کرد: طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر از ۲۵ اسفندماه شروع و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هزار و ۴۲ پایگاه سیار، موقت و ثابت برای اجرای طرح پیش‌بینی‌شده است، گفت: در این میان ۳ هزار و۵۰۰ دستگاه خودرو نجات، آمبولانس و خودرو کمک دار و غیره در این طرح به‌کارگیری می‌شود.

پیوندی تأکید کرد: در پایگاه‌های ورودی و خروجی هلال احمر هزار و ۲۲۶ جوان امدادگر کار فرهنگی را بر عهده دارند و خیمه‌های نماز و فضای دوستدار کودک برای مسافران پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته ارائه خدمات به مسافران توسط هلال‌احمر کم بود، ابراز کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود مسافرت‌ها افزایش یابد و به‌تبع ارائه خدمات هم به‌تبع رشد خواهد داشت و به همین علت ناوگان و تجهیزات هلال‌احمر سه درصد افزایش داشته است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تمام تجهیزات هلال‌احمر به کار گرفته شده تا وقوع تصادفات کاهش‌یافته و خدمات بهتری هم به مسافران ارائه شود.

رئیس سازمان جوانان هم در حاشیه افتتاحیه طرح نوروزی در استان زنجان گفت: خوشحالم که امروز در اولین روز از شروع طرح نوروزی خدمات نوروزی جعمیت هلال احمر در نوروز ۹۸ به اتفاق رییس هلال احمر و سایر مسئولین در آن حضور پیدا کردیم.

شهاب الدین صابونچی ضمن خدا قوت به همکاران در جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: انشالله تا جایی که امکان داشته باشد خدمت آموزشی و فرهنگی و پیشگیرانه در پست های طرح ملی خدمات نوروزی ارائه شود تا شاهد حادثه و سانحه ای در کشور نباشیم.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم این ارتباط را با مردم تقویت بکنیم و در واقع این مفاهیم رو به مردم منتقل کنیم و توجهشان را به رعایت نکات ایمنی جلب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نوروز شادتر و ایمن تر و کم حادثه تری خواهیم داشت و امروز شروع به کار این طرح در سراسر کشور در حال اجرا است و تیم های ثابت و سیار در نقاط پر تردد، ورودی شهرها، و در درون شهر ها در خدمت مردم خواهند بود.