نشست مشترک جوانان و داوطلبان درطرح نوروز ۹۸مازندران‎

مجتبی اکبری در نشست مشترک مسئولان جوانان و داوطلبان هلال احمر استان گفت :استان مازندران همانند هر سال در نوروز ۹۸ نیز میزبان میلیونی مسافران خواهد بود و با توجه به این مهم ضروری است که هم افزایی مجموعه همکاران واعضای هلال احمر استان اعم از داوطلبان،جوانان و امدادگران به منظور ارائه خدمات شایسته ای به میهمانان نوروزی بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ دکتر اکبری با اشاره به اینکه طرح ملی خدمات نوروزی یکی از سنگین ترین برنامه های جمعیت هلال احمر در کشور است افزود:هدف راهبردی ما در نوروز امسال اهتمام به خلاقیت های جدید، جذابیت های محیطی، تقویت نشاط اجتماعی و اجتناب از برنامه‌های تکراری است،وی افزود؛ به اعتقاد ما ایام‌نوروز بهترین زمان ممکن برای تعامل بیشتر با مردم و آشنایی آنان با مفاهیم و اهداف هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اهتمام و برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری در اجرای برنامه های ملی خدمات نوروزی تصریح کرد:تاکید بر خدمات داوطلبانه بر اساس مفاد پیوسته داوطلبی که برای همه فعالیت های جمعیت هلال احمر قائل هستیم محور همه اقدامات ما در اجرای طرح نوروز می باشد.

دکتر اکبری با اشاره به اینکه اجرای طرح ملی خدمات نوروزی در واقع مهمترین مانور عملیاتی هلال احمر در ارائه خدمات داوطلبانه است گفت:تمامی مراحل اجرای این طرح به دقت مورد پایش و سنجش قرار می‌گیرد و آسیب شناسی روزانه طرح از برنامه‌های مهم ما در نوروز امسال می باشد.

لیلی احمدی معاون امور جوانان استان مازندران در این جلسه اظهار داشت:پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی۹۸ مازندران با حضور گسترده وپرشورو نشاط جوانان داوطلب در ۱۹شهرستان و تعداد۳۱ پست ثابت و ۱۶ پست سیار سحاب ارائه خدمت بشردوستانه و داوطلبانه در طرح ایمنی و سلامت نوروزی امسال آماده خدمت رسانی به مسافرین گرامی هستند.

وی افزود؛ در پست های نوروزی جوانان فضای مختلف از جمله ایستگاه سلامت و ایستگاه ایست والدین با محوریت آشنایی با آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر،فضای دوستدار کودک ،ایستگاه عکس‌خانوادگی،ایستگاه نقاشی کودکان،نمایشگاه خیمه نماز، برپایی نماز و پاسخگویی به احکام شرعی و غیره،خدمات زیست محیطی و غیره در طول طرح به مسافران و گردشگران ارائه می گردد.

احمدی افزود؛برنامه های ویژه و نوآورانه طرح نوروزی ۹۸ جوانان شامل؛هدیه مسافر به زمین طبرستان،میراث داران طبیعت ایستگاه ایست والدین میباشد.
وی درپایان گفت؛ استقرار تیم های پزشکی و پیراپزشکی بر اساس پیوست داوطلبی و استفاده از خدمات اسپانسرها می باشد.