کانون های دانش آموزی هلال احمر ورامین و پاکدشت به پویش چهارشنبه سوری بی خطر پیوستند


جوانان و دانش آموزان هلال احمر شهرستان پاکدشت و ورامین برای پیشگری از خطرات احتمالی در چهارشنبه سوری کارگاه آموزشی و مانور برگزار کردند.

به گزارش رابط خبری امورجوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، کارگاه آموزشی پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری در کانون های دانش آموزی هلال احمر شهرستان پاکدشت برگزار شد.

کارگاه آموزشی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال با هدف ارتقای ایمنی و پرهیز از انجام اقدامات خطرناک در مدارس پاکدشت اجرا شد.

مسئول امور جوانان هلال احمر شهرستان پاکدشت تصریح کرد: امید است با همکاری و همراهی خانواده‌ها و دانش آموزان بتوانیم امسال شاهد کاهش بیش از پیش میزان خسارت چهارشنبه سوری در سطح جامعه و شهرستان باشیم.

ابوذر نعیمی افزود: شرکت کنندگان با امضا نمودن میثاق نامه متعهد می شوند که از بروز حوادث جلوگیری و بی توجهی به نکات ایمنی در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های مالی و جانی جبران ناپذیر در پی داشته باشد.

دانش آموزان در پایان با پیوستن به کمپین اعلام داشتند که آئین باستانی چهارشنبه سوری را با آرامش خاطر و به دور از اقدامات خطر آفرین سپری کنند.

همچنین در ورامین مانور خروج اضطراری در مدرسه به همت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

مانور پناهگیری و خروج اضطراری با هدف کاهش آسیب پذیری، خسارت به تاسیسات و نیروی انسانی و برپایی چهارشنبه سوری بی خطر در مدرسه دخترانه عدالت جواد آباد اجرا شد.

مسئول جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین بیان کرد: هدف از برگزاری این مانور، ارتقاع سطح آموزش های همگانی در میان دانش آموزان و هماهنگی بیش از پیش دستگاه های عمل کننده در حوادث و بلایا بوده است.

حامد مهرپویان در ادامه دستاوردهای این مانور را آماده سازی دانش آموزان برای مقابله با انواع تهدیدات و رویارویی با حوادث غیر مترقبه دانست‌.