آغاز طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر با حضور دکتر پیوندی در پایگاه هشتگرد

طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و استاندار البرز در پایگاه جاده ای شهرستان هشتگرد استان البرز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر و همراهی عزت الله شهبازی استاندارد البرز، مرتضی سلیمی و شهاب الدین صابونچی روسای سازمان های امداد و نجات و جوانان، در پایگاه جاده ای هشتگرد استان البرز آغاز شد.
رئیس جمعیت هلال احمر و استاندار البرز پس از بازدید از تجهیزات و تمهیدات سازمان های جوانان و امداد و نجات در طرح نوروزی، میثاق نامه کمپین بهرفت(بهبود رفتار ترافیکی) را نیز امضا کردند.در حاشیه این بازدید دکتر علی اصغر پیوندی در جمع خبرنگاران در مورد طرح خدمات نوروزی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود و همکاری با سایر ارگان ها در ایام نوروز وظیفه خدمت رسانی به مسافران را دارد و این طرح از امروز در سراسر کشور آغاز شده و تا ۱۷ فروردین سال آینده به مدت ۲۲ روز ادامه خواهد داشت.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دو حوزه امداد و نجات و فعالیت های فرهنگی اجتماعی را در این طرح مد نظر دارد گفت: در امداد و نجات ۱۴۲۱ پایگاه سیار، موقت و دائم با به کارگیری ظرفیت لجستیکی ۳۵۰۰ خودرو شامل آمبولانس، نجات، ترابری و مخابرات و همین طور با حضور ۵۵۰۰ امدادگر و نجاتگر وظیفه امداد رسانی به افراد مختلف را به عهده داریم.
پیوندی افزود: با توجه به افزایش تعطیلات امسال ظرفیت لجستیکی ما هم با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است.
وی گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز به عهده سازمان جوانان است که نزدیک به ۱۲ هزار نفر از جوانان به صورت داوطلبانه در ۱۲۲۶ پایگاه موقت و سیار که در مبادی ورودی و خروجی شهرها و مکان های پرتردد قرار دارند، به مسافران خدمات مختلفی ارائه می دهند. در این مکان ها خیمه های نماز و فضاهای دوستدار کودک فراهم شده و امیدوارم خدمات این بخش هم مورد قبول هموطنان قرار بگیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در مورد امداد هوایی نیز گفت: ۲۴ فروند بالگرد آماده خدمت رسانی هستند و بر اساس تقسیم بندی که صورت گرفته در نقاط استراتژیک مستقر هستند و تمام نقاط کشور را تحت پوشش قرار داده اند.