روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با کانون های جوانان و غنچه های هلال احمر مازندران‎

لیلی احمدی معاون امور جوانان مازندران از برگزاری روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، توسط اعضای جوانان و غنچه های هلال احمر در سطح شهرستان های استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ احمدی با اعلام این خبر گفت: هر ساله با روز درختکاری مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند.

احمدی با اشاره به اینکه؛ ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می گردانند، افزود: اعضای جوانان و غنچه های جمعیت هلال احمر استان مازندران نیز با کاشت نهال در کنار سایر ایرانیان به استقبال از بهار رفتند و در حفظ محیط زیست در سال جدید پیش قدم شدند.

وی با اشاره به اینکه نعمت های طبیعی خدادادی میراث ماندگار ما برای نسل های آینده محسوب می شود، تصریح گرد: در راستای توسعه احیای منابع طبیعی، محیط زیست پایدار و همچنین اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب طرح “بنشانیم درخت” غنچه های هلال این جمعیت در جهت حفاظت از محیط زیست چند اصله نهال کاشتند.

احمدی با اشاره به نقاشی غنچه ها با موضوع روز درختکاری افزود: با توجه به فرارسیدن سال نو و استقبال از بهار، جهت رفاه حال مسافرین نوروزی در طبیعت و فضای سبز، اعضای جوانان هلال احمر مازندران با همکاری ادارات و اعضای مدیریت بحران، اداره محیط زیست به پاکسازی، جمع آوری زباله ها و زیباسازی محیط فضاهای سبز شهر پرداختند.