برگزاری جشن سبزه ها در کانون های غنچه های هلال احمر شعب فارس

اعضای کانون غنچه های هلال احمر شهرستان های رستم، سپیدان و خرم بید پیشاپیش نوروز را به همراه مربیان و مادران خود جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس؛ بنا بر گزارشات رسیده از شعب فارس این جشن کودکان ضمن اجرای شعر و سرود، سبزه های کاشته شده و سفره های هفت سین مراسم نمادین آغاز سال را با حضور خانواده‌های خود در مهدکودک جشن گرفتند.

در آیین جشن سبزه ها رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رستم، هدف از برگزاری این مراسم را توجه به فرهنگ، باور و آیین ملی ایرانیان دانست و گفت: با توجه به رضایت مندی خانواده ها، در این مرکز فعالیتها به سه بخش فرهنگی، هنری و ادبی تقسیم می شود که بخش هنری شامل کارگاههای نقاشی، در بخش ادبی، شعر و داستان و در بخش فرهنگی، قصه گویی، نمایش عروسکی، نمایش خلاق، سرود، کاردستی و … فعالیت می کنند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سپیدان نیز در این مراسم گفت: مبنای همه فعالیت ها در پیش دبستانی های و کانون های غنچه های احمر حول برنامه های بشر دوستانه می باشد چرا که این کار باعث می شود در آینده شاهد دانش آموزانی با تربیت بشردوستی و کمک به دیگران باشیم.

وی در ادامه گفت : غنچه های هلال احمر در جشن سبزه ها با ایین مهرورزی و نورز باستان ایرانیان آشنا میشوند.

رییس جمعیت هلال احمر خرم بید نیز در این مراسم گفت: در این مرکز امسال میزبان ۱۲۰ کودک بودم که توسط ۶ مربی با تجربه آموزشهای لازم را به کودکان عزیز آموزش داده می شود همچنین این مرکز در مناسبتهای مختلف با برپایی نمایشگاههای نقاشی و…. فعالیتهای گسترده دیگری در طول سال برگزار می کند.

در ادامه برنامه های شاد و متنوع در قالب سرود و نمایش عروسکی برای نوآموزان اجرا شد.

فعالیت های اموزشی نیز در کانون های جوانان شهرستان رستم و خرامه در آخرین روزهای سال اجرا شد.

اعضای جوانان شهزستان رستم در برنامه اموزشی پیشگیری از اعتیاد شرکت کردند و با فعالیت های طرح پیمان آشنا شدند.

همچینین دیگر فعالیت اموزشی جوانان هلال احمر خرامه در برگزاری کلاس کمک های اولیه بود که با حضور اعضای جدید برگزار شد.