جلسه توجیهی آموزشی طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در سیستان و بلوچستان


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر از برگزاری جلسه توجیهی طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با حضور کارشناسان امور جوانان استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، علیرضا میری معاون امور جوانان استان گفت : حضور اعضای جوان فعال در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی به عنوان یکی از برترین فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

وی افزود: با افزایش سفرها در تعطیلات نوروزی و به تبع آن ازدیاد نیازهای مختلف مردم از جمله راهنمایی، اسکان، امداد و نجات شرایط خاصی را در کشور ایجاد می نماید.

میری با ابیان اینکه حضور فعال اعضای جوانان در طرح های نوروزی یکی از اهداف جمعیت هلال احمر است، افزود: پیشگیری و ایجاد آمادگی در برابر حادثه و سانحه، نهادینه کردن مشارکت جوانان در فعالیت های امدادی و عام المنفعه، کاهش خطر در سوانح و حوادث طبیعی از اهداف این طرح است که با حضور جوانان هلال احمر استان عملیاتی خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه کارشناسان امور جوانان استان حضور یافته و آموزش های های لازم را در مورد وظایف عمومی و اختصاصی در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ۹۸ را فرا گرفتند.