برگزاری کارگاه اموزشی توجیهی پویش ملی طرح بهرفت در استان فارس


معاون امور جوانان هلال احمر از برگزاری کارگاه آموزشی، توجیهی نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نورزی ویژه سی و شش دبیر با عنوان سرتیم های طرح نوروزی در مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر با اشاره به برگزاری این کارگاه توجیهی آموزشی با حضور مجریان و سرتیم پست های ایمنی و سلامت اظهار کرد: پویش ملی بهرفت برای کاهش تصادفات جاده‌ای و حوادث ترافیکی از طریق ارتقا آگاهی و تغییر در نگرش افراد جامعه نسبت به ایمنی و سلامت خود در طول سفر در نوروز اینده توسط عوامل مشارکت کننده در طرح ایمنی و سلامت اجرا می شود.

وی افزود: یاد آوری رانندگی ایمن و آموزش نکات امدادی به مسافران را از جمله اقدامات جوانان در ایام تعطیلات نوروزی می باشد که در سال گذشته، با “کمپین نه به تصادفات جاده‌ای” در تمامی پست‌های ایمنی و سلامت کشور به اجرا در آمد و با موفقیت چشمگیری رو به رو شد.در استان فارس با توجه به مراجعه زیاد مسافرین نورزی آمادگی ۳۶ پست ایمنی و سلامت وجود دارد که به اجرای فعالیت های بشردوستانه خود در ایام نوروز به مسافرین می رسند.

وی در ادامه در مورد طرح ملی بهرفت برای یاداوری نکات و ایمن کردن افراد در طول مسیر است گفت :امسال هم جوانان جمعیت هلال احمر فارس سعی می کنند تا با اجرای طرح ملی بهبود رفتارهای ترافیکی مانند سال قبل در این رسالت مردمی سربلند شوند.

غلامحسین تجلی در پایان به رفع مشکلات سال گذشته و همچنین موانع موجود پرداخت و تمامی اعضا نظرات خود را گفتند.

لازم به ذکر است در این کارگاه توسط دبیران مجمع جوانان و دانشجویی استان فارس آموزش های لازم به سرتیم های طرح نوروزی داده شد.