روز درختکاری، بهانه ای برای پاسداشت طبیعت و شهدا


اعضا جوانان هلال هلال احمر خراسان رضوی به مناسبت هفته درخت کاری و منابع طبیعی اقدام به کاشت نهال و نام گذاری نهال ها به اسم شهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی علیرضا معین زاده معاون امور جوانان استان گفت: اعضا بشر دوست جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به مناسبت هفته درخت کاری در کانون های مختلف اقدام به کاشت نهال با شعار بنشانیم درخت کردند

نام گذاری درختان به اسم شهدا در نیشابور

اسماعیل شاه بیگی معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: همزمان با ۱۵ لغایت ۲۱ اسفندماه هفته درختکاری جمعی از جوانان و دبیران کانونهای دانش اموزی و غنچه های هلال جمعیت هلال احمر نیشابور در راستای توسعه فضای سبز شهرستان و با شعار بنشانیم درخت نسبت به کاشت قریب به ۴۰۰ اصله نهال در محل جاده باغرود ، پایگاه امدادو نجات بین شهری امام رضا(ع) و مهد کودک ماهانااقدام نمودند.

وی ادامه داد :اعضا غنچه های هلال با توجه به نزدیک بودن روز شهید دو نهال خود را به نام شهید اسداله سبیانی و اسماعیل باری نامگذاری کردند.

کاشت نهال دوستی با طبیعت توسط جوانان جمعیت هلال احمر کاشمر

احمد رضاپور رئیس هلال احمر کاشمرگفت: اعضای جوانان و دانشجویی دانشگاه آموزش عالی به عنوان سفیران صلح و دوستی و در راستای حمایت از زندگی و سلامت انسانها با حضور در اردوگاه دانش آموزی امام خمینی (ره)در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی مشارکت کردند. و اقدام به کاشت چندین اصله نهال کردند.

وی هدف از برگزاری این مراسم را ترویج فرهنگ توجه به منابع طبیعی و نهادینه کردن توسعه فضای سبز و درختکاری می باشد.

کاشت نهال توسط اعضای جوان جمعیت هلال احمر تربت حیدریه

مسئول مرکز امور جوانان با اشاره به ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست، از مشارکت گسترده کانون های جوانان ، دانشجویی ، دانش آموزی و غنچه های هلال احمر در ویژه برنامه های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خبر داد.

مسعود سعادت نژاد مسئول مرکز امورجوانان جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت : اعضای کانون های جوانان و کانون غنچه های مهدهای مادر ، فروغ علم و طاها جمعیت هلال احمر در مراسم شهرستانی گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که در حاشیه جاده سلامت پارک جنگلی پیشکوه برگزار گردید ، شرکت و چند اصله نهال در این برنامه غرس کرد.

وی با اشاره به اینکه نعمت های طبیعی خدادادی سرمایه ملی برای نسل های آینده محسوب می شود، اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که حفاظت از منابع طبیعی به یک فرهنگ عمومی و دغدغه اجتماعی تبدیل شود.

گفتنی است برنامه های مشابه دیگری توسط کانون دانشجویی دانشگاه تربت حیدریه و کانون دانش آموزی دبیرستان شاهد حضرت سکینه (س) نیز برگزار گردید.

جوانان و پرسنل جمعیت رشتخوار با طبیعت دست دوستی دادند

ابراهیم رضازاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار اظهار کرد:برای ترغیب نسل جوان به کاشت،حفظ و نگهداری درختان ،اعضای این جمعیت به همراه جمعی از پرسنل در پانزدهمین روز اسفند در محل محیط اداری جمعیت نهال هایی را کاشتندـ

وی افزود:هفته منابع طبیعی و روز درختکاری فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ درختکاری و ایجاد پوشش گیاهی است و میتوانیم برنامه هایی را برای جوانان و سایر افراد جامعه اجرا کنیم

ایجاده آینده سر سبز با کاشت نهال در سرخس

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اعضای جمعیت هلال احمر با کاشت نهال آینده ای سرسبز را برای محیط زیست خود رقم زدند.

محمد رضائی رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با تبریک هفته درخت کاری اظهار کرد: با توجه به اینکه زندگی بشر به سمت ماشینی شدن می رود و عدم رعایت اصول محیط زیست برای طبیعت بسیار مضر است پرسنل و اعضای جمعیت هلال احمر با هدف توسعه فضای سبز به شعار «هوای سالم، عمر بیشتر» اقدام به کاشت درخت کردند.

وی افزود؛ نعمت های طبیعی خدادادی میراث ماندگار ما برای نسل های آینده محسوب می شود، باید به گونه ای عمل کنیم که حفاظت از عرصه های ملی به یک فرهنگ عمومی و غالب تبدیل شود

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس ادامه داد؛ کاشتن هر درخت به ویژه در شهرها به منزله ایجاد یک کارخانه جدید تصفیه هوا است و این کارخانه طبیعی مواد سمی موجود در هوا را جذب کرده و اکسیژن سالم وارد هوای شهر می‌کند. به همین منظور نه فقط در روز درختکاری بلکه در همه زمان‌ها باید قدردان این موهبت الهی باشیم

غنچه های هلال احمر چناران نهال کاشتند

مسئول امور جوانان شعبه چناران به همراه اعضای کانون های غنچه های مهدهای فرهنگ, قاصدک جمعیت هلال احمر در محیط مهد و حاشیه باغ های روستاهای اطراف شهرستان شرکت و ۲۰ عدد نهال را کاشته اند.

محمد پیله چیان با اشاره به اینکه هدف از این برنامه ترغیب کودکان و ادامه این رویه در نسل های آینده است اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که حفاظت از منابع طبیعی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

جوانان هلال احمر قوچان نشاندن درخت

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: اعضا جوانان هلال احمر قوچان به مناسبت هفته درختکاری و منابع طبیعی اقدام به کاشت نهال کردند

سعید فکوری ادامه داد : این برنامه در محل محوطه شعبه اجرا شد که اعضا از کانون های جوانان ، دانشجویی ،دانش آموزی و غنچه ها حضور داشتند و با شعار بنشانیم درخت نهال کاشتند

اعضای جوانان هلال احمرفریمان درطرح نذردرخت شرکت کردند

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان فریمان گفت: مراسم کاشت نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری باحضورجمعی ازاعضای جوانان و مسئولین شعبه، شهرستان وعموم شهروندان برگزارشد.

امیرعابدپورافزود:اعضای جوانان جمعیت هلال احمر وتعدادی ازمسئولین شعبه ،ادارات:فرمانداری،سازمان حفاظت محیط زیست،شورارای اسلامی شهر و… باحضورآقای احسان قاضی زاده نماینده فریمان وعموم شهروندان در مراسم جشن بزرگ درختکاری وطرح نذردرخت در شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که درمحل فازدوم جاده سلامت برگزارشد ، شرکت و چند اصله نهال در این برنامه کاشتند.

وی با اشاره به این روزمهم وفرهنگی اظهار کرد: امروزه بیشترکشورهای دنیا روزدرختکاری رامحترم شمرده ودراین روزبه کاشت نهال های متفاوت اقدام می کنند ما نیز باید به سمتی حرکت کنیم که حفاظت از منابع طبیعی به یک فرهنگ عمومی و دغدغه اجتماعی تبدیل شود

عابدپور گفت: حضور مسئولین در کنار عموم شهروندان در آیین سراسری کاشت نهال می توانددرفرهنگ سازی این مهم موثر باشد.