“بنشانیم درخت” در استان قزوین اجرا شد

بمناسبت هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری طرح "بنشانیم درخت" در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و جوانان استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین بمناسبت هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری و در راستای پاسداشت درخت، طرح “بنشانیم درخت” در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزارشد.

نادرمیرزایی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین، در حاشیه مراسمی که به همین مناسبت و به همت کانون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد گفت: حمایت از سلامت انسانها یکی از اهداف مهم سازمان جوانان و جمعیت هلال احمر است و از آنجا که موضوع طبیعت و محیط زیست مسئله مهمی است، برای اینکه در این مسیر برای حفظ سلامت انسان ها کاری انجام دهیم، باید در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست هم قدمهایی برداریم.

وی افزود: هفته منابع طبیعی و روز درختکاری مناسبت و بهانه خوبی است که ما در ترویج فرهنگ درختکاری و ایجاد پوشش گیاهی اقدامات ارزنده ای انجام دهیم و نسبت به آگاهی بیشتر جامعه هدف که عموما جوانان هستند برنامه هایی را تعریف و اجرا کنیم، شاید بشود روزی را دید که همه در پاسداشت درخت و گیاهان به درک درستی برسند و همه حامی محیط زیست بشوند.

میرزایی اشاره کرد: جمعیت هلال احمر با داشتن کانون های مختلف از جمله: کانون غنچه های هلال که ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی است و کانون های دانش آموزی و دانشجویی میتواند با ارائه برنامه های ویژه ای برای هر یک از این مقاطع در گسترش فرهنگ پاسداشت محیط زیست به نتایج مطلوبی برسد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان افزود: کانون های جمعیت هلال احمر هریک در فضای فعالیتی خودشان نسبت به کاشت و نگهداشت درخت و گل و گیاه اقدامات و آموزش هایی انجام میدهند و یا حتی در نشستها و همایش های مختلفی که در این رابطه برگزار میشود شرکت میکنند و همگی در تلاش هستند که این فرهنگ در سطح جامعه گسترش یابد.

این طرح در کانون های غنچه های هلال، کانون دانش آموزی و کانون های جوانان شهرستان های: آبیک، آوج، البرز، تاکستان، طارم و خانه هلال اقبالیه شهرستان قزوین و کانون های دانشجویی: دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه فرهنگیان(واحد برادران و خواهران) برگزار شد.