وزیر آموزش پرورش به عضویت کمپین «بهرفت» درآمد

«سید محمد بطحایی» به عضویت کمپین بهرفت ) بهبود رفتار ترفیکی ) سازمان جوانان هلال احمر درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر امروزسید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در در دبستان دخترانه شهید بهشتی واقع در منطقه یک با امضای میثاق نامه این طرح در نورزدهمین دوره طرح ملی خدمات توروزی سازمان جوانان جوانان هلال احمر شرکت کرد.
این کمپین تلاش دارد با آموزش رفتار های ترافیکی توسط جوانان هلال احمر در طول سفرهای نوروزی میزان تصادفات جاده ای را به حداقل برساند.

در این مراسم وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال طرحی را برای رصد مستمر ایمنی مدارس اجرا کردیم گفت : مدارس در سه طبقه ایمن، تا حدودی ایمن و غیرایمن طبقه‌بندی می‌شوند و باید از مدارس ناایمن شروع کنیم و تاسیسات و تجهیزات فرسوده را به‌روز آوری و اصلاح کنیم.
سیدمحمد بطحایی در مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال با اشاره به پیچیده شدن شرایط اجتماعی و مسائل ما در جامعه و شهرهای پرجمعیت گفت: حتما مدارس به عنوان یکی از واحدهای اجتماعی در معرض خطرات قرار دارند.
وی افزود: تجربه خوبی در مانور زلزله داشتیم که همچنان ادامه دارد اما در سایر زمینه‌ها چون آتش سوزی در مدارس کمتر تجربه وجود داشت و شاهد هستیم همکاران به دلیل کمتر آشنا بودن با مسائل ایمنی، با مخاطراتی مواجه می‌شوند و امیداست این کار پسندیده که امروز همکاران آتش نشانی با مشارکت آموزش و پرورش انجام دادند ادامه یابد. این امر در کاهش آسیب هایی که فرزندان ما را تهدید می‌کند موثر است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک نگرانی ما این است که مانور را فقط در چند مدرسه در استان ها انجام می‌دهیم گفت: اما مهم این است که در همه ۱۰۰ هزار مدرسه و برای تمام دانش آموزان و همکاران مانور برگزار کنیم و آموزش ها مرتب بروز شوند.