رئیس سازمان جوانان هلال احمر در کارگاه بومینو پلاس ( پیشرفته) استان تهران:

نیازمند باز خوانی وظایف هلال احمر هستیم/ برای جذب جوانان باید زبان آنها را بدانیم

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به ماهیت اجتماعی فعالیت های هلال احمر، گفت: نیازمند باز خوانی مجدد وظایف هلال احمر هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، شهاب الدین صابونچی در کارگاه بومینو پلاس ( پیشرفته) که به میزبانی هلال احمر استان تهران برگزار شد، گفت: ورود هلال احمر به عرصه های همچون آموزش استار تاپ ها و کار آفرینی به جوانان موجب تعجب برخی می شود، زیرا تصویر عمومی که از هلال احمر شکل گرفته تنها محدود به حوزه امداد و نجات است و حالا وظیفه ما این است وظایف جمعیت هلال احمر را بازخوانی کنیم.

وی با اشاره به این که بر اساس اصول و اسناد فرا دستی، جمعیت هلال احمر، ماهیتی اجتماعی دارد، گفت: فعالیت های داوطلبانه بشردوستانه از جمله فعالیت های هلال احمر است و اگر هلال احمر در حوزه امداد و نجات ورود پیدا کرده به دلیل ماهیت بشر دوستی این حوزه است. صابونچی با اشاره به این که بخش زیادی از جمعیت کشور نوجوان و جوان هستند گفت: باید برای جذب و نگهداشت جوانان در هلال احمر زبان آنها را بدانیم و ورود هلال احمر به این مقوله راهبردی است. وی افزود: یکی از پشتوانه ها و نقاط قوت ما در این مسیر نگاه مثبت رییس جمعیت به فن آوری های نو و استارتاپ ها است. رئیس سازمان جوانان با اشاره به وجود استارتاپ های که این روز ها در جامعه به موفقیت های زیادی دست یافتند، گفت: البته کپی برداری درست نیست و قطعا خلاقیت و پشتکار نیاز فعالیت دانش بنیان است.

صابونچی خطاب به حاضران گفت: جمع و گروه هایی مثل شما می توانند در حوزه ها دانش بنیان ورود پیدا کرده و موفق شوند و سرمایه اجتماعی هلال احمر نیز افزایش دهند. وی با اشاره به این که هلال احمر وظیفه اشتغالزایی ندارد، گفت: سازمان جوانان از سال گذشته در حوزه آموزش استارتاپی ورود کرده و حدود ۵ هزار نفر آموزش دیدند و هم اکنون باید از ظرفیت دیگر دستگاه های مسئول در این حوزه استفاده و ایجاد هم افزائی کنیم. صابونچی یکی دیگر از مولفه های فعالیت های جدید را توجه به نیاز روز عنوان کرد و افزود: به روز شدن از ضروریات فعالیت کار و کسب های جدید است و هلال احمر نیز برای حفظ ارتقای جایگاه خود در جامعه، باید تلاش کند از سیر پرشتاب تغییرات اجتماعی و فناوری در جامعه عقب نماند.