هفتمین دوره مسابقات طرح ملی دادرس با مشارکت بیش از ۲۲۰ نفر از دانش آموزان شهرستان مهریز برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر مهریز گفت: مسابقات طرح ملی دادرس با مشارکت بیش از 220 نفر از دانش اموزان شهرستان در قالب 16 مدرسه دخترانه و پسرانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن زارعیان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز عنوان کرد: مسابقات طرح ملی دادرس با مشارکت بیش از ۲۲۰ نفر از دانش آموزان شهرستان در قالب ۱۶ مدرسه دخترانه و پسرانه برگزار شد.

محسن زارعیان گفت: دانش آموزان در این المپیاد در ۸ آیتم حمل مصدوم، اطفاء حریق، احیا قلبی و ریوی، اسکان اضطراری، خونریزی، پانسمان و بانداژ، پناه گیری و خروج ایمن، شکستگی و آتل بندی به صورت تک نفره و گروهی با هم رقابت کردند.

وی، هدف از برگزاری این دوره از مسابقات را ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در زمان بروز حوادث برشمرد و افزود: این طرح با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان ویژه دانش آموزان پایه هشتم برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز در پایان توسعه ظرفیت های خودامدادی در بین دانش آموزان، سازماندهی تیم های امدادی و ترویج فرهنگ کارگروهی دانش آموزان از جمله دیگر اهداف برگزاری این مسابقات برگزید و خاطرنشان کرد: مدرسه نمونه دکتر احمد زارع زاده در بخش پسران و نمونه مطهره در بخش دختران حائز رتبه برتر شدند که به مرحله استانی این مسابقات راه یافتند.