حضور اعضایی جوانان استان ایلام در کارگاه بومینو پیشرفته و دوره تربیت مربی کارآفرینی


اعضای جوانان استان ایلام درکارگاه بومینو پیشرفته و دوره تربیت مربی کارآفرینی که از تاریخ 4 الی 8 به میزبانی استان خوزستان برگزارشد شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری معاون امور جوانان استان ایلام گفت: این کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار به میزبانی استان خوزستان خبر داد که کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار (بومینو) پیشرفته و دوره تربیت مربی با حضور ۱۷ نفر از اعضای منتخب جوانان ایلام برگزار شد.

علی اکبری بیان کرد: در این کارگاه ها اعضای جوانان با خودباوری و شناسایی توانمندی‌ها و علایق، مفاهیم کارآفرینی، هدف گذاری، مسئولیت پذیری، شناخت محیط، نیازها، تبلیغات، فعالیت‌های تیمی و کارگروهی آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه‌ای پویا و توسعه یافته به نوجوانان و جوانان با انگیزه، مصمم و با نشاط و دارای روحیه کارآفرینی نیاز است افزود: هدف از برگزاری این رویدادها را گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت های کارآفرینانه، کمک به معضل اشتغال، توسعه کسب و کارهای نوپا و نوآورانه عنوان کرد.

وی افزود: در این دوره آموخته های قبلی و آشنایی با فرآیند راه اندازی کسب و کار، تاسیس و تدوین کسب و کار و همچنین تامین منابع مالی و ارائه به سرمایه گذار به تیم ها آموزش داده می شود.

معاون امور جوانان استان ادامه داد، موضوع کارآفرینی یکی از موضوعاتی است که در چند دهه اخیر موجب شده است تا موج جدیدی از سیاست های کارآفرینانه در اکثر کشورها ایجاد شود که در سال های اخیر کشور های زیادی توانسته اند به پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری نایل شوند .

وی در ادامه عنوان کرد: اعضای منتخب جوانان این استان در کنار جوانان خوزستان ابتدا توسط تسهیلگران با مفاهیم کارآفرینی و علائق و توانمندی های خود در این حوزه آشنا و سپس اهداف و چشم انداز خود را مشخص کرده و بعد از آن به تشخیص شناخت فرصت‌ها کارآفرینی، ایده پردازی، عملیاتی کردن ایده، شناخت بازار، بازاریابی و…… در اطرافشان انجام دادند.

لازم به ذکر است؛ دوره اول کارگاه کارآفرینی (بومینو) مبانی کسب و کار در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه سال گذشته با حضور جوانان هلال احمری سراسر استان ایلام در هتل زاگرس برگزار شد.