آموزش‌های امدادی و بشردوستانه به بیش از دو میلیون دانش آموز

معاون پیش دبستانی و دبستان سازمان جوانان هلال احمر از افزایش فعالیت های آموزشی هلال احمر به دانش آموزان و کودکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آموزش فعالیت های امدادی و بشردوستانه طرح دادرس از آموزش به بیش از دو میلیون دانش آموز در طول اجرای این طرح خبر داد و گفت: ضرورت بازآموزی و تکمیل آموزش ها ما را بر آن داشت تا چتر آموزشی مان را گسترش دهیم که در این راستا جلساتی با مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد تا آموزش های طرح دادرس به دانش آموزان دوره دبستان و متوسطه دوم نیز ارائه شود.

بابایی گفت: سازمان جوانان به کمک معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر اقدام به تهیه محتوای آموزشی امدادی و بشر دوستانه متناسب با سن دانش آموزان دوره دبستان و دبیرستان دوره دوم کرده است.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن این بخش از دانش آموزان به طرح دادرس، خلا ارتباطی بین کانون ها دانش آموزی و دانشجویی از بین رفته و بازآموزی سر فصل های آموزشی موجب فهم بهتر از آموزش ها می شود.

بابایی اجرایی شدن کامل این طرح را مستلزم تامین اعتبارات مالی دانست و گفت: هم اکنون کارشناسان داخلی و بین المللی به این مهم دست یافته اند که سرمایه گذاری در بخش آموزش، سبب پیشگیری زیادی از هدر رفت منابع می کند.

به گفته وی در راستای اجرایی شدن این موضوع، گردهمایی هایی با حضور مدیران و کارشناسان در سازمان جوانان در حال انجام است.