مرحله دوم کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار (بومینو) در خوزستان آغاز شد


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان از برگزاری مرحله دوم کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار (بومینو) پیشرفته با حضور استان های ایلام و خوزستان در اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، مرحله دوم کارگاه آموزش کارآفرینی بومینو با حضور ۵۰ نفر از جوانان هلال احمر استان های خوزستان و ایلام در اهواز در حال برگزاری است.

وی افزود: در این کارگاه خودباوری و شناسایی توانمندی‌ها وعلایق، مفاهیم مقدماتی کارآفرینی، هدف گذاری، مسئولیت پذیری، شناخت محیط، نیازها، شناخت فرصت‌ها، ایده پردازی، عملیاتی کردن ایده، شناخت بازار، بازاریابی و تبلیغات، تیم سازی، فعالیت‌های تیمی و کارگروهی آموزش داده می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: این کارگاه با حضور تیم راهبر کاشف متشکل از تعدادی از استادان و کارآفرینان موفق کشور که دارای تجربه تاسیس، هدایت، راهبری و مدیریت کسب و کارهای متنوع در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و آموزشی در کشور هستند به مدت ۳ روز برگزار می شود.

پهلوان ادامه داد: مطالبی از قبیل آشنایی با فرایندهای راه اندازی کسب و کار، اعتبارسنجی مسأله، طراحی مدل کسب و کار، شناخت اکوسیستم استارتاپی، تأسیس و تدوین برنامه کسب و کار، روش های تأمین اعتبار کسب و کار و توجیه سرمایه گذار به فراگیران آموزش داده می شود.

وی گفت: تیم بندی، ارائه طرح های کسب و کار، داوری این ایده ها و انتخاب ایده های برتر نیز از برنامه های دیگر این کارگاه سه روزه است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: همچنین پس از اتمام این دوره، کارگاه تربیت مربی کسب و کار و کارآفرینی با حضور برگزیدگان مرحله دوم بومینو برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مرحله نخست کارگاه آموزش کارآفرینی بومینو از ۱۲ بهمن سال جاری به مدت سه روز و با حضور ۸۰ نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر خوزستان در شهرستان آبادان برگزار شد.