آموزش بیش از ۴ هزار و ۹۰۰ نفر در حوزه آسیب های اجتماعی در کرمان


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از آموزش بیش از 4 هزار و 900 نفر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قالب 273 کارگاه در سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های موجود در جمعیت هلال احمر، گفت: اعضای جوانان این نهاد مردمی با کسب مهارت های لازم از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری به عمل می آورند.

فلاح در ادامه با اشاره به اعتماد جمعیت هلال احمر به جوانان افزود: حضور این قشر جوان در امر سازندگی و ایجاد حس مسئولیت در آنان دارای اهمیت زیادی است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و در راستای اجرای برنامه های مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی (بویژه در زمینه های اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشین و …. ) و با توجه به تفاهم نامه میان سازمان جوانان و ستاد مبارزه با موادمخدر در خصوص” توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد” برنامه ها و دوره های آموزشی متنوع در این زمینه برگزار کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: در همین راستا بیش از ۴۷۰ نفر از دانشجویان و دانش آموزان در خوابگاه های دانشجویی و مجتمع های دانش آموزی از آموزه های پیشگیری اولیه از اعتیاد در قالب ۹ کارگاه در استان کرمان برخوردار شدند.
فلاح در ادامه با اشاره به برگزاری ۱۵ کارگاه سبک فرزندپروری ویژه والدین در مدارس مناطق حاشیه نشین تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ نفر از والدین در حاشیه شهر کرمان از آموزه های این کارگاه ها بهره مند شدند.

وی با اشاره به برگزاری ۲۴۴ کارگاه آموزشی در مدارس حاشیه شهر کرمان گفت: تا کنون بیش از ۳ هزار ۹۰۰ نفر از دانش آموزان مقطع اول متوسطه (خواهر، برادر) با آموزه هایی از قبیل جرأت مندی، عزت نفس و خودآگاهی در ۱۶ مدرسه آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به برگزاری کارگاه رویداد بومینو اظهار کرد: این دوره در راستای اجرای برنامه کارآفرینی و مبانی کسب و کار در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور ۶۵ نفر از اعضای جوانان این جمعیت با هدف آشنایی و معرفی کسب و کارهای استارتاپی با شعار «جوانان هلال احمر سازندگان فردایی بهتر» برگزار شد.

رضا فلاح در ادامه به اجرای طرح توانمندسازی محلی با رویکرد توسعه کسب و کارهای خرد اشاره کرد و گفت: در شهرستان بردسیر ۵ دستگاه شالبافی در راستای اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی با هدف تربیت تسهلیگر از بین اعضای جوانان، جهت اشتغال ۵ نفر مستقر شده است.

فلاح با اشاره به اعزام ۳۵ نفر از سرگروه ها و اعضای طرح ملی پیمان جهت حضور در کارگاه مداخلات اجتماع محور به استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این طرح در شهرستان های بم، بردسیر، رفسنجان و سیرجان با حضور ۴۵ نفر از اعضای جوانان جهت توانمندسازی مناطق حاشیه نشین و روستایی در حال اجرا است.

وی افزود: البته این طرح در مناطق حاشیه شهر کرمان به دلیل استقرار دفاتر تسهیلگری و توسعه محلات با رویکرد آموزش به اجرا در آمده است که در این خصوص کارگاه های آموزش مهارت های زندگی و امدادی به دانش آموزان مناطق حاشیه نشین در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص آشنایی و آموزش اعضای جوانان جدیدالورد در جمعیت هلال احمر، ۲ کارگاه آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه ۸۰ نفر از خواهران و برادران با عنوان «ارتقاء سطح سلامت جامعه» در استان کرمان تشکیل شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان با اشاره به برگزاری اردوی تفریحی و آموزشی ویژه اعضای کانون های جوانان و دانش آموزشی تصریح کرد: این اردوها با هدف آشنایی با دستاوردهای ملی، فرهنگی و تاریخی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با حضور ۸۷ نفر از اعضا برگزار شده است.

لازم به ذکر است جمعیت هلال احمر استان کرمان میزبان منطقه ای اردوی دوستی ویژه ۳۰۰ نفر از اعضای کانون های دانش آموزی ویژه استان های شرق و جنوب شرق کشور بوده است.