قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال

هوای نوروز بر ایران حاکم شده بود و ۶۶ مسافر پرواز ۳۷۰۴ شاید آن روز به فکر روزهای خوش، کنار فرزندان را نقشه می‌کشیدند اما ناگهان ساعت از تیک تاک ایستاد و هواپیما از رادارها محو شد.

کور سوی امید پدیدار شد!

تلخند تلخ مردم ایران، چشمان بی‌‌تاب خانواده‌های داغدار، خانواده‌ی هلال احمر را بیش از همیشه آماده کرده بود تا بار دیگر همه‌ی امید‌ها به فرزندان سرخ پوش هلال احمر متوجه شود.

هلال احمری‌ها این‌بار نگران تر از همیشه در سرمای طاقت فرسایی که دعای یک سرزمین گرمشان کرده بود بدنبال کورسوی امیدی که روزنه‌ای برای زندگی باشد سر از پا نشناخته و پای به دنا گذاشتند تا همنوعانشان را از دل کوه و زیر خروار‌ها برف و یخ باز پس گیرند و این شد آغاز یک میهمانی ۶ ماه در دنای بلند قامت…

دنا مقابل امدادگران سرخم فرود آورد

۶ ماه گذشت
نفس‌ها به شماره افتاده، گاهی باد بی‌امان می‌وزد، گاهی سرما حریف می‌طلبد، گاهی بهمن رفته مقابل اسفند خودنمایی می‌کند و به راه می‌افتد تا طاقت امدادگرانمان را به چالش بکشاند ساعت پس از ۶ ماه ساعت از خستگی تاب دویدن ندارد.

به یکباره جوانه سیاه‌پوش امید نمایان می‌شود و امدادگران مهیای بازگشت از ماموریت و خداحافظی همیشگی با دنا

امدادگران اجساد یافت شده را یک‌به‌یک برمی‌گرداند و خانواده‌ داغدار ایران را تسلی می‌بخشند.

وقت خداحافظی اشک دنا جاریست
دنا وقت خداحافظی مقابل استواری سرخ‌پوشان هلال احمر سرخم می‌آورد و شاید نوید بهار به آن‌ها خسته نباشید باشد برایشان

۳۵۱ تیم متشکل از ۱۲۷۲ امدادگر روزها در سرما‌ی کوهستان دنا نفس کشیدند و ۹۴۸ امدادگرکوهستان بی امان بر دل کوه تبر فرود آوردند، ۶۰ نیروی متخصص برف و یخ خودنمایی دنا را به چالش کشیدند و ۳۶۶ عملیات سورتی پرواز به نمایش گذاشته شد تا بیش از ۱۳۰۰ نیرو و ۵۰ هزار کیلو بار همراه امدادگران شدند تا روی سفیدی برای امداد گران به ارمغان بیاورند.

مهدی مستوی – دبیر شورای مرکزی کانون های جوانان استان خوزستان و عضو شورای مرکزی کانون های جوانان سازمان جوانان

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. Alireza says:

    واقعا نمیدونم چی میشه به این امدادگران ونجاتگران هلال احمر گفت اگه ادم هر چه قدر بهشون خسته نباشید هم بگه بازم کمه

Comments are closed.