مرحله شهرستانی المپیادآماده طرح دادرس در زنجان برگزار می‌شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان از برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی المپیاد آماده طرح دادرس در مدارس این استان خبر داد .

 به گزارش  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان ،فاطمه جمشیدی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان به همراه علی منفرد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان ۳۰بهمن  در حاشیه بازدید از نجوه برگزاری مرحله شهرستانی  طرح دادرس در شعبه زنجان اظهار داشت: آزمون کتبی المپیاد آماده با حضور دادرسان مدارس متوسطه اول  در شهرستان ها به صورت مجزا در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه المپیاد دادرس در واقع تمرینی عملی در محیطی دوستانه است که دانش آموزان خود را به مرحله آزمایش بگذارند، افزود: این المپیاد در مرحله شهرستانی  پس از آموزش مباحث دادرس در سطح شهرستانی  برگزار می شود  و از بین مدارس شرکت کننده در هر شهرستان یک مدرسه دخترانه و یک مدرسه پسرانه انتخاب خواهند شد  .

جمشیدی  ادامه داد: المپیاد آماده با هدف افزایش سطح ایمنی و خطرپذیری مدارس درمقابله با حوادث و بلایای طبیعی و ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده، توانمند و برخوردار از مهارت کارگروهی برگزار شده و بدون تردید استمرار اجرای این طرح می‌تواند در ارتقای سطح آمادگی دانش آموزان نقش مهمی ایفا کند.

جمشیدی ، اسکان اضطراری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، احیاء قلبی ریوی، پناه گیری و خروج ایمن، شکستگی و آتل بندی، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و خونریزی، پانسمان و بانداژ را از جمله آیتم های برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه  طرح دادرس با هدف ترویج و توسعه ظرفیت‌های خودامدادی و دگرامدادی در بین دانش‌آموزان برگزار می شود، عنوان داشت: در طرح دادرس دانش‌آموزان آموخته‌ها و داشته های امدادی خود را تمرین و از این مهارت در مواقع بحران در خانواده و جامعه استفاده می کنند.

 جمشیدی اظهار کرد : دراین دوره از مسابقات المپیاد آماده مرحله شهرستانی ۱۰۰ مدرسه و باشرکت ۱۴۰۰نفر از دانش آموزان رقابت خواهند کرد .