دادرس ضامن تحقق شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور در مدارس، مرحله شهرستانی دادرس در بهبهان برگزار شد

سرپرست جمعیت هلال احمر بهبهان گفت: ۱۱ مدرسه دخترانه و پسرانه در مرحله شهرستانی المپیاد آماده به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، حسین مرشد بهبهانی اظهار کرد: مرحله شهرستانی المپیاد آماده با شرکت ۵۶ دانش آموز پسر و ۹۸ دانش آموز دختر در سالن مدیریت بحران برگزار شد.

وی افزود: این مسابقه در دو نوبت صبح و عصر و با حضور ناظران استانی، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان، آتش نشانی و اورژانس برگزار و میزان آمادگی تیم‌ها به نمایش گذاشته شد که خوشبختانه همه‌ی افراد شرکت کننده از آمادگی بالایی برخوردار بودند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان عنوان کرد: در این مرحله از مسابقات مدرسه شهیدان نحوی از پسران و مدرسه‌ی قدس از دختران توانستند مقام اول شهرستان را ازآن خود کنند و به مسابقات استانی راه پیدا کنند.

مرشدبهبهانی ادامه داد: این آزمون در دو بخش کتبی و عملی اجرا شد که در بخش عملی شرکت کنندگان در آیتم های ارزیابی و‌کنترل مصدوم، احیای قلبی ریوی، پناهگیری و خروج ایمن و حمل مصدوم به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اثرگذاری فعالیت‌های دانش آموزان در قالب طرح دادرس گفت: دادرس می‌تواند ضامن تحقق شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور باشد و با هدفمندی این طرح تیم‌های عملیاتی برای مواقع بحران تشکیل داد.