آغاز هفتمین مرحله مقدماتی المپیاد طرح ملی دادرس در استان مازندران

لیلی احمدی معاون امور جوانان مازندران از آغاز هفتمین مرحله مقدماتی المپیاد طرح ملی دادرس در استان مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ لیلی احمدی با اعلام این خبر گفت: طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با هدف ترویج و توسعه ظرفیت های خود امدادی و دگر امدادی در بین دانش آموزان و افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری در جامعه بویژه در مدارس استان برگزار گردید.

وی افزود: این طرح یکی از موثرترین طرحهای ملی سازمان جوانان کشور می باشد که دانش آموزان آموخته های امدادی خود را تمرین و از این مهارت در مواقع بحران در جامعه، خانواده و مدرسه به نحو احسن بکار می گیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به تعیین زمان بندی انجام شده توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح به صورت همزمان در شهرستان های استان ابتدا به صورت درون مدرسه ای وسپس منطقه ای وشهرستانی اجرا می شود.

وی افزود: در استان مازندران نیز تعداد ۴۱۲ مدرسه تحت پوشش آموزش دادرس قرار گرفته است که مسابقات المپیاد آماده مرحله مقدماتی به منظور انتخاب تیم های برتر درون مدرسه ای منطقه ای در دهه فجر اجرا و مرحله شهرستانی در حال برگزاری می باشد.

احمدی عنوان داشت: دانش آموزان در طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با ۸ سرفصل پایه از آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه توسط مربیان مجرب این طرح آشنا می شوند که این سر فصل ها شامل: شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفاء حریق، اسکان اضطراری،پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی_ریوی میباشد