ویژه برنامه های دهه فجر توسط اعضای جوانان استان کرمان

در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی، بشردوستانه و عام المنفعه در دهه فجر این ایام را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ حضور پرشور جوانان در برنامه های فرهنگی، اجتماعی، بشردوستانه و عام المنفعه در دهه ی فجر انقلاب اسلامی حاکی از شناخت و آگاهی آنان از اهمیت  استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و همیشه برای پیشرفت و سربلندی کشور تلاش مضاعف دارند.

از برگزاری مسابقات ورزشی تا جشنواره غذای سالم در کرمان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر بیان کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات تنیس روی میز ویژه کانون جوانان خواهران در محل جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان برگزارشد.

حسن نامجو با اشاره به حضور ۲۰ نفر از اعضای جوانان در ۲ مرحله مقدماتی و حذفی این مسابقات افزود: در آخرین دور از این رقابت ها به چهار نفر از اعضا که مقام‌های اول، دوم، سوم و چهارم کسب کردند، جوایزی اهدا شد.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره غذای سالم اشاره کرد و گفت: این جشنواره با مشارکت اعضای کانون جوانان و دانشجویی باهدف ترویج تغذیه سالم، آشنایی با غذا‌های سنتی و محلی، ارتقاء سطح آگاهی اعضا در خصوص خواص غذا‌های محلی، ترویج فرهنگ استفاده از غذا‌های خانگی و تقویت فرهنگ خودمراقبتی برگزار شد.

حضور خیرین زرندی در مجتمع دانش آموزی

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان زرند گفت: جمعیت هلال احمر زرند دارای یک مجمتع دانش آموزی به نام مرحوم سید جواد تهامی با حضور ۲۰ دانش آموز است.

نیما صالحی افزود: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر جمعی از خیرین شهرستان با حضور در مجتمع دانش آموزی در جمع دانش آموزان این مجتمع حضور یافتند و هدایایی به آنان اهدا کردند.

از برگزاری مسابقات ورزشی تا ایستگاه سلامت در راین

رئیس جمعیت هلال احمر راین ضمن گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهارکرد: یک دوره مسابقات والیبال در قالب ۳ تیم با حضور اعضای کانون دانش آموزی با هدف ایجاد نشاط و شادابی و تقویت کار تیمی به مناسبت ایام دهه فجر برگزار شد که در پایان کانون دانش آموزی دخترانه بنت الهدی راین موفق به کسب رتبه اول شد.

کامبیز محمدی در ادامه با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت توسط اعضای جوانان در مدرسه های پسرانه مطهری و باقرالعلوم راین خاطرنشان کرد: در این ایستگاه ها ۱۶ نفر از مربیان، فشارخون و قندخون خود را اندازه گیری کردند.

وی تصریح کرد: در این ایستگاه اعضای جوانان با توزیع بروشور؛ دانش آموزان را با خدمات و اقدامات جمعیت هلال احمر در حوادث آشنا ساختند.

وی در پایان به دیدار اعضای جوانان و امدادگران این جمعیت با خانواده شهید محمود رضایی اشاره کرد و افزود: اعضای داوطلب این جمعیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) ایستگاه صلواتی در سه راهی راین برپا کردند.

غبارروبی گلزار شهدا در دهه فجر در رفسنجان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان بیان کرد: به مناسبت ایام الله دهه فجر اعضای جوانان این جمعیت با حضور در گلزار شهدای روستای داوران با غبارروبی و قرائت فاتحه با شهدای این خطه تجدید میثاق بستند.

جشنواره غذای سالم در شهربابک

سرپرست جمعیت هلال احمر شهربابک گفت: سومین جشنواره غذای سالم همراه با پخت آش نذری بمناسبت ایام فاطمیه با همکاری امور جوانان و داوطلبان این جمعیت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

موسی نگارستانی با اشاره به مشارکت ۱۶ نفر از اعضای کانون های جوانان و دانشجویی در این جشنواره افزود: این برنامه به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد و  به منتخبین از سوی مجتمع مس جوایزی اهدا شد و در ادامه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) آش نذری توسط اعضا طبخ و توزیع شد.