حضور باشکوه جوانان بوشهر در بهمن

اعضای جوانان سراسر استان در راهپیمایی پیروزی انقلاب شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛همزمان با سراسر کشور جوانان جمعیت هلال احمر نیز گلبانگ پیروزی و پاسداشت انقلاب سر دادند.

آمنه غریبی تصریح کرد: صبح امروز ۲۲ بهمن همزمان با سراسر کشور مردم استان در تدارک برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه بودند. بارش باران نیز مانع از حضور این جوانان در قیام انقلابی راهپیمایی نشد و مردم از دقایقی قبل از آغاز رسمی برنامه در محل تعیین شده حضور داشتند. حضور جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان های دیگر در این راهپیمایی صحنه‌ای زیبا خلق کرد.

وی افزود: همه این جوانانی که امروز در مسیر انسانیت و بشردوستی گام برمیدارند فرزندان همین انقلابی هستند که چهل سال عزت و سربلندی را برای این مرزوبوم رقم زده است.

غریبی خاطرنشان کرد: مفتخریم که امروز نخباگان و پژوهشگران جوانی در سطح جهان داریم که نشان دهنده واقعی پیروزی این جامعه است.

وی در پایان ضمن تقدیر از حضور جوانان یاداور شد: اعضای جوانان سراسر استان ضمن حضور در مسیر راهپیمایی اقدام به انجام خدماتی از جمله ایستگاه سلامت و فراخوان عضویت و همچنین پوشش حرکتی در قالب تیم های سحر انجام دادند.

 آغاز مراسم چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

با شروع دهه سراسر خیر و شادی فجر مراسم متعددی در شعب این استان برگزاری میگردد.

آمنه غریبی ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت:فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران است.

وی افزود: با شروع دهه مبارم فجر همه ساله برنامه های متعددی در مراکز امور جوانان مشخص و برگزار میگردد
وی گفت: شروع این دهه را با حضور در گلزار های شهدا و تجدید بیعت با ارمان های شهدای انقلاب و جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود.

غریبی خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده شهدا، شب شعر، خاطرگویی، نمایشگاه دستاوردها از جمله برنامه های اجرایی طی این دهه میباشد.

کارگاه های آموزشی و بصیرتی ، زندگینام امام از دیگر برنامه های اجرایی در مراکز امور جوانان شعب میباشد همچنین ایستگاه سلامت و ایستگاهونقاشی برای کودکان نیز توسط مراکز ایجاد می گردد.

حضور تیم سحر استان در منطقه شنبه

اعضای تیم سحر معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر در منطقه زلزله زده شنبه حضور یافتند.

آمنه غریبی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اعلام این خبر گفت: جمعی از اعضای تیم سحر ضمن حضور در شهر شنبه از توابع شهرستان دشتی اقدام به انجام ویزیت و فعالیت های فرهنگی، آموزشی و بهداشتی کردند.

وی تصریح کرد: این شهر در سال ۹۲ دستخوش زلزله تلخی گردید و امروز در آن شاهد پرورش روحیه ایی بزرگ و عزمی راسخ برای سپری کردن روزهای سخت زندگی خود بوجود آورده اند.

وی افزود: در این برنامه اقدامات درمانی با حضور پزشکان و متخصصان از تیم های درمانی BHCU استان به همراه داوطلبان و جوانان کانون دانشجویی صورت گرفته و مردم از نظر سلامتی روحی و جسمی ویزیت شدند.

غریبی خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از این برنامه فعالیت های آموزش و فرهنگی صورت گرفت معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت:ایستگاه نقاشی ، فضای دوستدار کودک، کلاس های هنری ، کارگاه های داستان سرایی از جمله این برنامه برای سنین مختلف بود.

غریبی همچنین افزود: نمایشگاهی از دستاوردهای این سازمان در حوزه های مختلف برای آگاهی و بازدید مردم در این منطقه برپا شد.

فعالیت جوانان دیری در دهه فجر

معاونت امور جوانان از دیدار جوانان دیر با بانوی مبارز انقلابی تا نمایشگاه اسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر ، برنامه های متعددی درخصوص بزرگداشت مقام شهدای انقلاب و پیروزی چهل سالگی در شعب برگزار گردید.

آمنه غریبی تصریح کرد: مردان و زنان بسیاری برای حصول این حرکت بزرگ جان خود را تقدیم میهن خویش نمودند.

وی افزود: برای ظهور چنین پیدایشی و ایجاد حرکت انقلابی هر کسی در ایجاد آن نقش بسزایی داشته است.

وی گفت: اعضای کانون دانش آموزی مدرسه عفاف جمعیت هلال احمر شهرستان دیر با حضور در منزل سرکار خانم فولادی از مبارزین روزهای انقلاب اسلامی ضمن تجلیل و تقدیر از رشادت های ایشان پای صحبت ها و خاطرتشان نشستند.

معاون امورجوانان درخصوص این دیدار خاطرنشان کرد: همواره باید مدیون زحمات و تلاش ها و از خودگذشتگی های مرد و زنانی باشیم که از جان گذشتند تا این میهن جاوید و سربلند بماند.

نمایشگاه اسیب های اجتماعی

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به این خبر گفت: اعضای دانش آموزی امور جوانان در مدرسه زینبیه این شهرستان در حرکتی ضمن برپایی نمایشگاه دستاوردهای چهل سال نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام به نمایش آسیب های اجتماعی برای همسن و سالان خود نمودند.

غریبی تصریح کرد: همیشه حول محور برخی سنین حساس آسیب هایی احاظه میگردد که در صورت عدم آگاهی و عدم شناخت کافی نسبت به آن میتوان فرد دچار مشکلاتی گردد. از این رو میبایست آسیب های اجتماعی برای اعضا شناخته گردد.

وی افزود: دانش آموزان بمثال یکی از سنین حساس در معرض اینگونه آسیب ها هستند.

غریبی خاطرنشان کرد: دانش آموزان مدرسه زینبیه شهرستان دیر برای همسن و سالان خود با برپایی نمایشگاهی ، اسیب های اجتماعی را به تصویر کشیده و به نوعی ایجاد حساسیت زایی و آگاهی نسبت به خطرات حول این محور برای دوستان خود نمودند.