فجر فاطمی در طلیعه چهلم در اصفهان

معاون امور جوانان استان اصفهان از اجرای برنامه‎های متنوع توسط جوانان استان اصفهان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با عطر سوگواری در ایام فاطمیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: همزمان با سراسر کشور، در ایام الله دهه مبارک فجر، اعضای بشردوست استان اصفهان در کانون‎های جوانان، دانشجویی، دانش‎آموزی و غنچه‎های هلال احمر ضمن رعایت شئونات ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه، برنامه‎های متنوعی اجرا کردند.

گرامیداشت ایام الله دهه فجر در شهرستان اصفهان

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان اصفهان گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر برنامه‎هایی از قبیل اهدا خون، مسابقه کتابخوانی، بازدید از خانواده شهدا، برگزاری کارگاه خلاقیت مادر و کودک، نمایشگاه کاردستی، انجام ورزش‎های بومی و محلی ویژه کانون غنچه‎ها و جشنواره غذای سالم ویژه بچه‎های کار و بیماران صعب العلاج برگزار شد.

شهریار انصاری تصریح کرد: هدف از اجرای این برنامه‎ها ایجاد آگاهی در نسل جوان نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی، معرفی چهره‎های موثر در انقلاب اسلامی، ایجاد پیوند بین نسل جوان با مفاهیم و ارزش‎های انقلاب اسلامی، ایجاد فضای پرنشاط با شور انقلابی در دهه مبارک فجر بوده است.

وی افزود: دهه مبارک فجر فرصتی برای تمام مسئولین است تا بتوانند با تدبیر فعالیت‎هایی را انجام دهند که نسل جدید را با ارزش‎های انقلابی، آرمان‎های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری آشنا کنند.

از چهلستون خدمت تا برگزاری برنامه‎های متنوع در شهرستان نائین

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نائین با اشاره به برنامه‎های این شهرستان در دهه فجر گفت: برپایی غرفه چهلستون خدمت در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب به همراه فراخوان عضویت، معرفی فعالیت‎های متنوع جمعیت هلال احمر شامل فعالیت‎های فرهنگی اجتماعی و بشردوستی، ایستگاه آموزش بازی‎های فکری، ارائه مباحث آموزشی امدادی یکی از ویژه برنامه‎های شهرستان بوده است.

عادل‎زاده تشریح کرد: برپایی ایستگاه سلامت با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران به پاس قدردانی از حماسه ایثارگران و جانبازان گرانقدر در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و انجام تست قند و فشارخون و ویزیت رایگان توسط پزشک عمومی و ارائه خدمات به ۴۵ نفر از جانبازان و خانواده‎های معظم شهدا و ایثارگران به همراه بازدید امام جمعه، معاون فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان از ایستگاه سلامت بخش ئیگری از فعالیت جوانان بوده است.

وی افزود: همچنین در ایام اله دهه مبارک فجر از اعضای منتخب ششمین مرحله طرح ملی دادرس و افراد برتر مسابقه کتابخوانی خانه دوست کجاست؟ که حائز رتبه‎های کشوری شده بودند تقدیر و تجلیل شد.

گرامیداشت دهه مبارک فجر در شهرستان لنجان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنجان گفت: برنامه‎های متنوعی در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر از جمله برپایی نمایشگاه با همت اعضای کانون غنچه‎های هلال احمر مهد کودک دهکده آفتاب، برگزاری دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی، تجلیل از پرستاران داوطلب و جوان جمعیت در شهرستان برگزار شد.

جوادی تصریح کرد: برپایی غرفه هلال احمر شهرستان لنجان در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در باغبهادران، برگزاری جلسه هم اندیشی و توجیهی برپایی غرفه، آماده سازی غرفه، افتتاحیه غرفه با حضور مسئولین، فضای دوستدار کودک همراه با آشنایی و آموزش امداد و کمک‎های اولیه در قالب نقاشی و مسابقه، آموزش خودامدادی و دگر امدادی به بازدید کنندگان، آموزش و آگاه سازی در برابر مخاطرات طبیعی و توزیع بروشورهای مربوطه، فراخوان جذب اعضا، بازدید مسئولین شهرستان لنجان و شهر باغبهادران، برپایی ایستگاه سلامت پایش فشار خون، ثبت نظرات مراجعین درباره غرفه هلال احمر نیز از دیگر برنامه‎ای این شهرستان بوده است.

وی افزود: حضور پرسنل، اعضای کانون دانش آموزی و جوانان در مراسم نماز جمعه، حضور در مراسم دهه فاطمیه و برپایی ایستگاه سلامت پایش قندخون و فشارخون، توزیع بروشورهای آموزشی، حضور پرسنل و جوانان در همایش پیاده روی خانوادگی، غبارروبی گلستان شهدا، مراسم سالروز ورود امام خمینی(ره) )، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه بانوان با حضور اعضای کانون جوانان و حضور جوانان شهرستان و دیدار با خانواده‎های معزز شهیدان محمدرضا صالحی و آیت الله براتی همراه با نماینده بنیاد شهید از دیگر برنامه‎های جوانان لنجانی بوده است.

چهل سالگی انقلاب در جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان گفت: با حضور امام جمعه شهرستان، مسئولین ادارات و اعضای کانون‎های جوانان، دانشجویی، دانش‎آموزی و غنچه‎ها گلباران تمثال امام خمینی(ره) در راستای ادای احترام و تجدید میثاق با آرمان‎های امام در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

داریوش بهرامی تصریح کرد: در راستای ترویج و افزایش نشاط اجتماعی مسابقات ورزشی بومی محلی با رویکرد ایجاد تفریحات سالم توسط اعضای کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان با حضور تیم‎های شهرستان در رشته‎های مچ اندازی، طناب کشی، هفت سنگ، دال پلان اجرا شد.

وی افزود: از دیگر برنامه‎های اجرا شده در ایام الله دهه مبارک فجر برگزاری دوره‎های آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات ویژه جوانان برای افزایش سطح آگاهی و بالا بردن دانش خودامدادی و دگرامدادی بود.

بهرامی تشریح کرد: اعضا خواهر و برادر کانون جوانان با حضور در کلاس‎های آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات با انواع حوادث و مخاطرات آشنا شدند و راه‎های مقابله با آنها را فراگرفتند.

بهرامی تبیین کرد: برگزاری جلسه پیرامون برنامه‎های دهه مبارک فجر، اردوی زیارتی با حضور جوانان فعال، برپایی ایستگاه سنجش و پایش سلامت در دو بخش خواهران و برادران با همکاری کانون‎های جوانان و دانشجویی پیام نور و آزاد، ایستگاه فراخوان عضویت، شرکت اعضای کانون دانشجویی پیام نور در نماز عبادی سیاسی جمعه، تهیه کاردستی و بازدید از نمایشگاه فرهنگی و هنرهای دستی در روستا توسط غنچه‎های هلال شبنم از دیگر برنامه‎های اجرا شده در ایام الله مبارک دهه فجر بوده است.

اجرای برنامه‎های دهه مبارک فجر در شهرستان اردستان

رئیس جمعیت هلال احمر اردستان ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر زنگ انقلاب در مهدکودک نغمه‎های زندگی با حضور پلیس راهور و رئیس اداره بهزیستی نواخته شد.

منصور خانی تصریح کرد: در این برنامه کودکان با گلباران تمثال امام خمینی(ره) یاد و خاطره رهبر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

خانی در ادامه به برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه، را آشنایی بیشتر مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان با دستاوردهای جمعیت هلال احمر طی مدت چهل سال عنوان کرد.

برگزاری برنامه‎های متنوع چهلمین بهار انقلاب در شهرستان شهرضا

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر کاروان نیکوکاری با حضور تیم سحر شهرستان به روستای نصر آباد اعزام شدند.

سید حسام سجادی تصریح کرد: همچنین همایش نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و جلسه آموزشی آشنایی با مبانی اقتصاد مقاومتی ویژه جوانان شهرستان برگزار شد.

وی افزود: اجرای برنامه‎های آموزشی و تفریحی همچنین به صدا درآوردن زنگ انقلاب در بین دانش آموزان، برگزاری مراسم جشن و آموزش پناهگیری ویژه اعضاء کانون غنچه‎های هلال مهد کودک نوباوگان توسط مربیان آموزشی از دیگر اقدامات در این شهرستان بوده است.

از رقابت‎های شطرنج جام فجر تا دیدار با خانواده شهدا در شهرستان مبارکه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه گفت: همزمان با دهه مبارک فجر و طبق برنامه‎ریزی صورت گرفته به همت دفتر جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان مسابقات شطرنج ویژه رده های سنی ۸، ۱۰ و ۱۲ سال با حضور بیش از ۳۰ نفر به روش سوئیسی برگزار و در پایان از نفرات برتر شد.

لطف الله ابوطالبی تصریح کرد: همچنین به همین مناسبت جوانان شهرستان ضمن دیدار با سه خانواده شهید و ایثارگر در روستای اسد آباد این شهرستان، با اهداء گل و هدایایی به رسم یادبود، از مجاهدت‎ها و نیز خدمات ارزنده خانواده سه شهید احمد جوادی، امیر قلی قرقانی، قربانعلی قرا گزلو و خانواده جانباز سرافراز مرحوم حاج بهمن جوادی تجلیل کردند.

ویژه برنامه‌های دهه فجر در شهرستان سمیرم

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سمیرم گفت: حضور اعضای کانون غنچه های نگین شهر هلال احمر در مزار شهدا و غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر آغازگر برنامه‌های شهرستان در دهه فجر امسال با هدف نهادینه کردن ارزش‌ها اسلامی، ایرانی و تجدید میثاق با آرمان‎های والای شهدا بود که با اجرای برنامه فرهنگی توسط خردسالان عزیز این شهرستان در جوار امامزاده سلطان ابراهیم و درکنارقبور شهدا انجام و با استقبال خوب مردم همراه شد.

نورمحمدموسوی با اشاره به ضرورت آموزش‌های تخصصی در هلال احمر تصریح کرد: آموزش تخصصی نجاتگران برای خدمت رسانی از ضروری‎ترین اقداامات ماست که جمعیت هلال احمر همه ساله با برگزاری دوره‎های تخصصی نیروهای متخصص را برای خدمت رسانی در حوادث آموزش می دهد.

وی افزود: در این راستا دوره تخصصی پیش بیمارستانی برگزار شد و نجاتگران با موضوعاتی از قبیل تریاژ درحوادث، مراقبت‎های اولیه تروما، فوریت‎های طب داخلی، ارزیابی و مدیریت صحنه، محدودسازی حرکات و حمل مصدوم، آناتومی و فیزیولوژی، تعاریف و شرح وظایف امدادگر پیش بیمارستانی به صورت تئوری و عملی آشنا شدند.

موسوی در پایان با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت در محدوده مصلی نماز جمعه شهرستان به مناسبت ایام الله دهه فجر اضافه کرد: ایستگاه سلامت توسط اعضای برادر برپا شد که خدمات رایگان فشار خون، قندخون، قد و وزن و… ارائه شد و همچنین بروشورهای آموزشی امداد و کمک‎های اولیه در بین همشهریان عزیز توزیع گردید.

گرامیداشت دهه فجر در شهرستان نجف آباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف‎آباد گفت: همزمان با سراسر کشور، به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در شهرستان برنامه‎های متنوعی اجرا شد.

کاظمی تصریح کرد: برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه علمی کاربردی علویجه، برگزاری جشن انقلاب با همکاری واحد قرآن کانون جوانان، بازدید غنچه‎های هلال شهرستان نجف آباد از نمایشگاه یاس کبود و آموزش راهنمایی رانندگی، برگزاری جشن دهه فجر همراه با برگزاری مسابقه و کلاس آموزشی در کانون دانش آموزی بنت الهدی شهرستان بخشی از این برنامه‎ها بوده است.

گرامیداشت دهه فجر در شهرستان برخوار

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان برخوار گفت: برنامه‎های این شهرستان به مناسبت دهه فجر ویژه اعضای کانون‎های مختلف برگزار شد.

حمیدرضا امیری تشریح کرد: تست رایگان فشار خون در شهر سین از توابع شهرستان در همایش پیاده روی به مناسبت دهه مبارک فجر، نواختن زنگ انقلاب توسط غنچه‎های هلال احمر شهرستان به مناسبت ورود امام خمینی (قدس) و برگزاری کارگاه‎های آموزش امداد در مدارس شهرستان در این ایام بخشی از برنامه‎های این شهرستان بوده است.

گرامیداشت دهه فجر در شهرستان خوانسار

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خوانسار گفت: برگزاری مسابقه تنیس ویژه اعضای کانون‎های دانش آموزی و جوانان، تجلیل از مربیان کانون غنچه‎ها، همکاری در افتتاح خانه داوطلب روستای رحمت آباد، برگزاری کارگاه آموزش مخاطرات و عیادت کودکان واحد ایزوله بهزیستی بخشی از برنامه‎های بشردوستی این شهرستان در دهه فجر بوده است.