از غبار روبی گلزار شهدا تا شرکت در نماز جمعه و ارائه خدمات بشردوستی توسط جوانان هلال احمر فارس در دهه فجر

اعضای جوانان هلال احمر فارس در سراسر استان پهناور در ضمن فعالیت های مربوط به دهه فجر با حضور در گلزار شهدا و غبار روبی از مزار شریف این عزیزان با آرمان های ایشان در چهل سالگی تجدید میثاق نمودند و همچنین در نماز جمعه این هفته با حضور گسترده و ارائه خدمات بشردوستانه به نماز گزاران حاظر شدند.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، بنا برگزارشات رسیده از شعب نی ریز ، فراشبند ، شیراز ، مهر ، فیروز آباد، اوز، مرودشت، فسا، استهبان، خرم بید، زرین دشت، قیروکارزین ، مرودشت، رستم ، لارستان ، لامرد و کازرون گلزار شهدای انقلاب اسلامی در هفتمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور جوانان هلال احمر غبارروبی شد و جوانان با ایشان تجدید میثاق کردند .

دیدار با خانواده شهدا و جانبازان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی توسط جوانان هلال احمر فارس

همزمان با ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی اعضای جوانان هلال احمر و کارکنانشعب رستم ، اوز ، کانون دانشجویی جهرم ، لارستان ، کازرون و مرودشت با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان از نزدیک دیدار و گفتگو نمودند .

رییس جمعیت هلال احمر رستم در این دیدار گفت : این سلسله دیدارهادرراستای تجلیل و پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی ها و ایثارگری های شهدای جان بر کف عرصه ۸ سال دفاع مقدس صورت می گیرد تا با روح بلند آنان که با بزرگ منشی ، همواره دغدغه اسلام را داشتند ، بیعت دوباره کنیم .

رییس جمعیت هلال احمر اوز ضمن تجلیل از صبر و استقامت خانواده های معظم شهدا ، خون شهیدان والا مقام را مایه قوام و ثبات درخت انقلاب برشمرد و افزود : اینگونه مراسم و مناسبتها بهانه ای برای تجدید پیمان با آرمانهای امام و انقلاب می باشد.

رییس جمعیت هلال احمر کازرون که به همراه اعضای کانون دانشجویی جهرم به این مراسم رفته بود گفت : دیداربا خانواده شهدا در طول سال و در فواصل زمانی و مناسبتهای مختلف انجام خواهد شد و امیدواریم این اقدام حرکت مثبتی در راستای شناسایی مشکلات احتمالی این عزیزان و برطرف کردن آنها باشد .

گفتنی است همچنین در طی این ایام مبارک ، رییس شهرتان های لارستان، کازرون و مردشت نیز به همراه معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نیز در پی اطلاع از شرایط جسمی و بیماری جانباز سرافراز کشور مان در بالین ایشان حضور یافتند و از نزدیک جویای حال و مشکلات این عزیزان شدند.

برپایی ایستگاه های سلامت در نماز جمعه این هفته و حضور اعضا در نماز جمعه

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران ایستگاه سلامت جوانان هلال احمر در شهرستان های اوز ، فیروز آباد ، خرم بید ، مرودشت ، فسا ، کازرون و زرین دشت در مصلای نماز جمعه برپا شد.

اعضای جوانان هلال احمر به منظور انجام اقداماتن بشردوستانه در راستای خدمات‌دهی به محرومان و نیازمندان اقدامات موثری در زمینه ارائه خدمت در ادامه فعالیت های خود انجام داده است که برپایی ایستگاه‌های سلامت در میعادگاه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌های دهه فجر است.

لازم به ذکر است که با برپایی ایستگاه سلامت در مصلای نماز جمعه هر شهرستان بیش از ۲۰۰ نفر از نمازگزاران خدمات آموزشی و بهداشتی دریافت کردند.

حضور کسترده جوانان هلال احمر شهرستان های خنج ، فیروز آباد، خرمبید، مرودشت، اوز، قیروکارزین، زرین دشت در نماز جمعه نشانی از ایمان استوار جوانان هلال احمر و تحکیم وحدت جوانان با روحانیت است.

همچنین اعضای جوانان هلال احمر در برنامه های دیگر در روز پنج شنبه و جمعه شرکت کردند که از جمله این برنامه ها: برگزاری کلاس مبارزه با سرطلان ، کلاس مخاطراتن ویژه کانون دانش اموزی در اقلید، شرکت جوانان شهرستان های اوز ، خرم بید ، مرودشت، لارستان در برنامه کوهپیمایی ، برنامه های متنوع ورزشی در فیروز اباد، مراسم گرامیداشت دهه فجر در کانون های دانش /اموزی داراب و برپایی نمایشگاه های دستاوردهای جوانان در شهرستان های شیراز، خرم بید، فیروز آباد شرکت فعال داشتند که با استقبال مردم روبرو شد.