ویژه برنامه های اعضای کانون های چهارگانه به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان ایرانشهر

همزمان با آغاز چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات فوتسال بین کانون های جوانان ، دانشجویی ، طلاب وروستایی با همت مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر، محمد رضا کرد سرپرست جمعیت هلال احمرشهرستان ایرانشهرگفت : دهه فجر فرصت بسیار خوبی برای برپایی جشن و سرور و همچنین افزایش همدلی دربین مردم می‌باشد گفت: جمعیت هلال احمر باتوجه به رسالت خود در گسترش فرهنگ بشردوستی وسلامت در جامعه با برگزاری این مسابقات ضمن ایجاد فرصت نشاط وسرگرمی برای جوانان به معرفی وظایف و اهداف جمعیت هلال احمر نیز اقدام میکند

کرد افزود: در پایان مسابقات به تیم های اول تا سوم جوایز اهدا خواهد شد

افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با حضور معاونت استاندار وفرماندارشهرستان ایرانشهرو مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان  برگزار گردید. که کانون های جوانان جمعیت هلال احمر نیز با حضوری پررنگ در این دوره از نمایشگاه شرکت نمودند.

محمد رضا کرد سرپرست جمعیت هلال احمرشهرستان ایرانشهر در حاشیه نمایشگاه گفت : خدمات جمعیت هلال احمر در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بسیار چشمگیر و بالا بوده است .

کرد در ادامه اظهار کرد : حضور جمعیت هلال احمر در هشت سال دفاع مقدس مبین همین صحبت است چرا که امدادگران جمعیت هلال احمر با اهدای جان خودر در این دوره به خوبی نشان داه است که یکی از بازوهای مهم در جنگ تحمیلی همین امدادگران در صحنه بوده است .

کرد افزود: حوادث طبیعی و انسانساز از دیگر رویکردهای مهم این ۴۰ سال می باشد که جمعیت هلال احمر بخوبی توانست از عهده این کار مهم بر آید.

آگاهی بخشی به جوانان توسط سرگروه های طرح ملی پیمان

نقش سرگروه های طرح ملی پیمان با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در تبیین، آگاه سازی و فرهنگ سازی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی در سیستان و بلوچستان محسوس است .

علیرضا میری گفت:با فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر و با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سرگروه های طرح ملی پیمان با حضور در غرفه های اطلاع رسانی نسبت به توزیع بسته‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان و والدین اقدام کردند.

وی افزود: اقدامات برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از نگاه ساختاری و ظرفیت‌سازی به صورت وسیع، کمی، کیفی و اثربخش انجام شده است.

میری ادامه داد: طی این هفته برنامه های متنوعی با نگاه به کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه آگاه سازی و کنترل آسیب های مواد مخدر با تعامل ادارات عملیاتی خواهد شد.

همچنین در پایان امیری جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن بازدید از غرفه اطلاع رسانی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام مبارک برنامه های مختلفی در سطح دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد با محوریت برنامه های پیشگیرانه و پوشش مناطق هدف با آگاه سازی و توزیع بروشور اجرایی خواهد شد.