برنامه های جوانان هلال احمر استان فارس در روز میلاد حضرت زینب (س)

به مناسبت گرامیداشت میلاد اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار، جشن میلاد حضرت زینب و تجلیل از پرستاران توسط اعضای جوانان، دانشجویی و غنچه های هلال احمر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس ،معاون امور جوانان هلال احمر ضمن تبریک روز پرستار و میلاد حضرت زینب با اعلام این خبر گفت : میلاد حضرت زینب بعنوان الگوی صبرو استقامت و روز پرستار که روز جاری شدن عواطف انسانی است در بین جوانان را ارزش والایی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به برخی از برنامه های اجرا شده در کانون های جوانان گفت: اعضای کانون جوانان در شهرستان های گراش، قیروکارزین، اقلید و فسا با برگزاری جشن روز پرستار این روز را گرامیداشتند همچنین دیدار اعضای کانون های مختلف و اهدا شیرینی و گل به پرستاران در شهرستان های قیروکارزین، سپیدان، کازرون، فیروز آباد، رستم و فراشبند به عمل آمد.

در روز گرامیداشت حرفه پرستاری اعضای جوانان کانون های دانشجویی و آزاد کازرون با همراهی مسئولان بیمارستان با پرستاران و جمعی از بیماران این مرکز دیدار کردند.

اعضای جوانان هلال احمر شهرستان رستم در این بازدید در ابتدا با حضور در بخش های بیمارستان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار و اهدای گل به پیشنهادات و نظرات پرستاران گوش دادند و در پایان در مراسمی که به همین مناسبت در سالن اجتماعات برگزار شد شرکت نموده و از پرستاران نمونه با اهدای گل، لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

رییس جمعیت هلال احمر قیروکارزین در این بازدید گفت: پرستاری مقدس ترین شغل است و پرستاران کارشان را صادقانه، مخلصانه و بدون چشمداشت انجام می دهند چرا که مزایا و حقوق آنان در مقابل سختی این کار ناچیز است.

در بازدید از بیمارستان شهرستان فیروز آباد رییس جمعیت هلال احمر این شهرستان از توانمندی پرستاران این بیمارستان در جلب رضایت مردم تقدیر کرد.

در شهرستان سپیدئان اعضای جوانان ، غنچه های هلال احمر و رییس شعبه در بیمارستان این شهرستان حاظر و با اهدا گل و شیرینی از پرستاران تقدیر کردند.

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب کبری در کانون های جوانان و غنچه های هلال احمر شهرستان های گراش، قیروکارزین، اقلید و فسا

رییس جمعیت هلال احمر گراش در مراسم جشنی به همین مناسبت با اشاره به پیوند حضرت زینب (س) با خداوند و اینکه آن حضرت نمونه کاملی از نتیجه ترکیب خرد و صبر است، گفت: عقل و صبر حضرت زینب (س) بود که موجب زنده نگه‌داشتن و عزت‌مند شدن حادثه کربلا شد.

وی در ادامه در جمع اعضا و مربیان کانون غنچه های هلال احمر افزود: حضرت زینب (س) حادثه کربلا را آنچنان که شایسته بود، عزت‌مدارانه معرفی کرد و اگر تلاش‌های وی و امام سجاد (ع) نبود، ارزش حادثه کربلا به صورت کامل مطرح نمی شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فسا خبر داد: به مناسبت پنجم جمادی الاول خجسته سالروز میلاد حضرت زینب (س) کریمه خاندان وحی و نبوت و روز پرستار جشن باشکوهی با حضور ۱۰۰ نفر از دانش آموزان، کانون جوانان و دانشجویی برگزارشد.

رییس جمعیت هلال احمر قیروکارزین گفت: جشن باشکوه تجلیل از میلاد باسعادت حضرت زینب(س) با حضور باشکوه اعضای جوانان برگزار گردیدکه در این مراسم باشکوه با اشاره به شخصیت و ویژگی های ممتاز حضرت زینب(س) از برترین های حووزه سلامت و پرستاران عضو کانون های هلال احمر تقدیر شد.

رییس جمعیت هلال احمر اقلید در مراسم جشنی به همین موضوع گفت :که این بانوی بزرگ اسلام نقش بسیار ارزنده ای در زنده نگه داشتن دین اسلام داشت و طوری که شجاعت و بلاغت را از پدر بزرگوار شان به ارث برده اند، در مجلس یزیدیان با جرات تمام ایراد سخن کرد و حق را از باطل برای همگان روشن و واضح ساخت.