برگزاری دوره آموزشی در خوابگاه دانشجویی “پیشگیری از اعتیاد” به همت کانون دانشجویی هلال احمر


کارگاه آموزشی شناخت سوء مصرف ماده مخدر گل به همت کانون دانشجویی هلال احمرحاج حشمت شهرستان نهاوند در محل خوابگاه دانشجویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان،پاک بین معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان از برگزاری کارگاه پیشگیری از مصرف ماده مخدر گل درمحل خوابگاه دانشجویی حاج حشمت شهرستان نهاوند خبر داد.

وی گفت: دوره آموزشی مذکور با حضورکارشناس اداره بهزیستی شهرستان نهاوندبا شرکت تعداد ۴۰ نفر ازدانشجویان علاقمند برگزار شد.

دراین کارگاه سجاد احمدوند کارشناس ارشد حوزه آسیب های اجتماعی توضیحاتی درخصوص ماده مخدر جدید و علت گرایش جوانان به آن و عوارض و مضرات جسمی ، روانی مصرف این ماده محرک به دانشجویان ارائه داد.

وی گفت: گل یک مخدر جدید نیست و در واقع همان “ماری جوانا” است که فروشندگان مواد جهت سود بیشتر،برای آن اسم جدید و وسوسه کننده ای انتخاب کرده اند تا جوان ها را به سمت این ماده سوق دهند وتمایل مصرف کنندگان برای دنبال کردن “گل”بیشتر شود.

احمدوند در ادامه اشاره کرد: عوامل خانوادگی ،عاطفی و روحی باعث میشود فرد به سمت این ماده گرایش پیدا کندگل یکی از خطرناک ترین مخدرهایی است که این روزها در دست جوانان دیده می شود.گل مخدری است که ضربا ن قلب را بالا می برد،احساس بی قراری و توهم می شود.

وی گفت:طبق آمارهای اعلام شده “ماری جوانا” و مشتقات آن پس از تریاک دومین موادمخدر مصرفی در میان مصرف کنندگان مستمر مواد مخدر است وی یکی از دلایل مصرف بی رویه این ماده را ناآگاهی جوانان نام برد .