کارگاه شناخت آسیب‌های اجتماعی شایع در بین جوانان

برگزاری کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی و ازدواج سالم و پایدار برای داوطلبین جوان هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ از برگزاری دوره آسیب شناسی در حوزه اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: امروز آسیب‌ های متعددی در کمین نوجوانان و جوانان است برای کاهش آسیب ها و رسیدن به اهداف مورد نظر باید افراد فعال در این حوزه با روش های پیشگیری از آن آشنا شوند.

وی با بیان اینکه مطالب ارائه شده می تواند در انتخاب شریک آینده زندگی برای جوانان مؤثر باشد، تصریح کرد: این کارگاه آموزشی توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خاتمی داوطلب جمعیت هلال احمر ساوجبلاغ و با حضور ۲۲نفر از کانون جوانان خواهر در این جمعیت برگزار شد.

بنادکوکی با اشاره به اینکه این کلاس آموزشی با توجه به افزایش روز افزون آمار طلاق در جامعه و پیشگیری از افزایش آن برگزار شده است، عنوان کرد: در این کارگاه آموزشی، مطالبی در مورد تاثیر حجاب و عفاف در بعد روانی، اجتماعی، نشاط و تحکیم خانواده، مهارتهای شناخت زوجین از یکدیگر، طریقه صحیح انتخاب همسر و شناسایی معیارهای ازدواج ارائه شد.

وی در پایان افزود: از آنجا که جوان ایرانی لایق بهترین ها است باید در گام های بعدی ضمن آگاهی بخشی و آموزش های مفید ویژه این قشر نسبت به رویارویی آنها از دام هایی که پیش روی آن قرار دارند آشنا ساخت تا بتوانیم نقش بسزایی در کاهش آسیب ها در حوزه اجتماع شویم.

 

دوره آموزشی زبان انگلیسی در راستای اصول و اهداف هلال احمر برگزار شد

دوره آموزشی زبان انگلیسی در راستای اهداف جمعیت هلال احمر در کانون جوانان خواهر هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ از برگزاری کلاس آموزشی زبان انگلیسی در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد و اظهار کرد:امروزه زبان انگلیسی به عنوان زبان زنده دنیا، زبان بین المللی، زبان تجارت و… محسوب می شود.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی جوانان عضو هلال احمر با زبان های خارجی به ویژه زبان انگلیسی در عصر فعلی و تسلط بر آن، افزود: در این دوره ی آموزشی که با هدف یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در جهان است، جوانان شهرستان ساوجبلاغ با زبان انگلیسی آشنا شدند.

غلامرضا بنادکوکی بیان کرد:امروز ارتباطات بین المللی شده است و برای برقراری ارتباط با دنیای خارج و حضور در عرصه بین المللی آشنایی با زبان انگلیسی به شدت احساس می شود.

گفتنی است: ۲۵نفر از اعضای فعال خواهر در دوره کلاس آموزش زبان انگلیسی به همت اعضای واحد جوانان تشکیل شده بود، شرکت کردند

و در پایان دوره به کسانی که امتیاز قبولی را کسب کنند گواهینامه این دوره اعطاء میگردد.