از برگزاری جلسات هم اندیشی تا کلاس های آموزشی و فعالیت های بشردوستانه در کانون های جوانان و دانشجویی هلال احمر استان فارس


جلسه هم اندیشی اعضای جوانان و دبیران کانون های دانشجویی و جوانان در شهرستان های فسا و قیروکارزین ، جلسه مشترک جوانان هلال احمر و مسئول فنی و حرفه ای شهرستان فیروز آباد، مانور زلزله کانون طلاب فسا و کارگاه اموزش تغذیه سپیدان در کنار سایر فعالیت های جوانان هلال احمر فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس بنا بر گزارشات ارسالی از شعب، آباده، فسا، فراشبند، قیروکارزین، فیروز آباد، سپیدان، کازرون و خرم بید فعالایت های آموزشی و جلسات مختلف هماهنگی با حضور اعضای جوانان برای رشد فعالیت ها و برنامه ریزی و هماهنگی در هفته جاری انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در این نشست، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه، بر برگزاری برنامه های هم اندیشی با حضور حداکثری اساتید دانشگاه تاکید کرد.

دکتر محمد حسین اعرابی با تاکید بر برگزاری این جلسات به طور جداگانه در واحدهای مختلف دانشگاه افزود: این جلسات باید در راستای ارتقاء و توجه به مسائل اساسی دانشگاه باشد.

وی، بر کاربردی شدن مسائل مطرح شده در جلسات هم اندیشی اساتید دانشگاه تاکید کرد.

رئیس کمیته هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه نیز در این جلسه با اشاره به فضائل مناجات نامه شعبانیه گفت: این مناجات نامه تاثیرات اخلاقی فراوانی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاه فضل با بیان تاثیر رفتار عملی والدین بر فرزندان افزود: ورود تکنولوژی به زندگی انسان منجر به کاهش ارتباطات افراد، سرد شدن روابط عاطفی و کمرنگ شدن مسائل اخلاقی شده است.

وی با اشاره به اینکه اسلام به درونی شدن مسئله اخلاق برای افراد توجه دارد، تصریح کرد: اگرچه اسلام به مسئله قانون توجه دارد ولی مردم باید از درون خود تقوی را رعایت کنند.

وی ضمن اشاره به تاثیر وسایل ارتباط جمعی اذعان داشت: باید از این وسایل نهایت استفاده را برد و مانع از تاثیرات مخرب آن شد.

دبیر کمیته هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه های جلسات هم اندیشی اساتید گفت: جلسات هم اندیشی اساتید از نظر کمی و کیفی ارتقاء یافته است.

دکتر محمود سلامی با اشاره به برگزاری ۱۰ جلسه هم اندیشی در دو سال اخیر افزود: در این مدت برنامه های هم اندیشی اساتید پویاتر و فعال تر شده و از سخنرانی تک نفره فاصله گرفته است.

لازم به ذکر است، در ادامه این نشست با تشکیل دو حلقه هم اندیشی، اساتید دانشگاه به بیان دیدگاههای خود در مورد موضوعات مطرح شده پرداختند و مباحث توسط حجت الاسلام و المسلمین یوسفی جمع بندی شد.