دیداری معاون امور جوانان هلال احمر هرمزگان با معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب

معاون امور جوانان هلال احمر هرمزگان و هیأت همراه، با معاون مدیرکل ومدیر آموزش وپرورش شهرستان میناب دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، معاون امور جوانان هلال احمر هرمزگان هدف از این دیدار را تعامل بین دستگاه‌های اجرایی بخصوص آموزش وپرورش بعنوان متولی امر آموزش وپرورش جوانان ذکر کرد.

سحر رفیعی بندری گفت:زمانی آموزش‌های سازمان جوانان هلال احمر اثر بخش و ارزشمند است که بتوان آنرا در آموزش و پرورش جستجو و نهادینه کرد.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم آموزش‌های علمی و عملی ما که مهمترین بخش از طرحهای اجرایی در سطح کلان است و این کار در آینده ادامه دار باشد، باید دانش آموزان و فرهنگیان را وارد این چرخه نماییم تا بازدهی خوبی در موقع روبرو شدن با خطر داشته باشیم.

رفیعی تصریح کرد: مهمترین بخش از کار امور جوانان انتقال دانش عملی به مدارس و اشاعه آن به درون خانواده و اولیا از طریق ارکان آموزش وپرورش یعنی معلمان و دانش آموزان است.

این مسؤل یادآور شد: امید است بتوانیم با اجرای طرح های مورد نظر بخصوص طرح دادرس، برای کودکان و نوجوانان که نقش کلیدی را دارد بستر مناسبتری آماده نماییم.

سحر رفیعی خاطر نشان کرد:امروز داوطلبان و جوانان بخصوص دانش‌ آموزان عضو کانون هلال احمر محور بنیادی اهداف سازمان‌های هلال احمر هستند.

وی در ادامه با تاکید بر عضویت دانش آموزان در کانون جوانان هلال احمر گفت:دانش آموزان می توانند در جامعه به نفوذ برنامه ها و اهداف مورد نظر کمک بسیاری بکنند.

غلامرضا سالاری معاون مدیرکل ومدیر آموزش وپرورش شهرستان میناب، ضمن تقدیر از زحمات جمعیت هلال احمر گفت:کارهای بزرگ که با جان انسان‌ها سر و کار دارد هیچ وقت فراموش نمی شود و ودر عرصه امداد رسانی اعضای جمعیت هلال احمر مانند سربازان گمنام عمل می نمایند و این جای تقدیر دارد.

غلامرضا سالاری افزود: زحمات اعضای این جمعیت برهیچ کس پوشیده نیست، و مهترین رکن برای آموزش و پرورش، جوانان عضو این کانون دانش آموزان هستند.

وی عنوان کرد: تشکل‌های دانش آموزی بهترین گزینه برای پل ارتباطی بین خانه و مدرسه و انتقال دانش‌ها و مهارت‌های اجتماعی و زندگی به اولیا و جامعه است.

سالاری افزود:در شرایط کنونی آسیب های اجتماعی نقش مخربی را بر روی اقشار مختلف جامعه دارد که در این بین جوانان یکی از آسیب پذیر ترین قشرها هستند، که نقش هویتی کانون جوانان هلال احمر در جهت مقابله با این بحران بسیار مهم است.

شایان ذکر است، ۲۶ آموزشگاه متوسطه اول در پایه هشتم و بیش از ۳۰۰ نفر عضو کانون جوانان هلال احمر هستند. و در سال گذشته شهرستان میناب مقام اول استان هرمزگان را در طرح دادرس بدست آوردند.