از حضور روسای شعب و مسئولین جمعیت هلال احمر تا برگزاری دوره های آموزشی در کانون های غنچه های هلال احمر استان فارس

کانون های غنچه های هلال احمر استان فارس میزبان مسولین هلال احمر در شهرستان های نی ریز و زرین دشت بودند و همچنین آموزش های امدادی در راستای تحقق اهداف بشر دوستانه به اعضای کانون های غنچه های هلال احمر شهرستان های خنج و فراشبند داده شد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر، بنا بر گزارشات ارسالی شعب فارس مسولین جوانان و به همراه روسای شعب خرم بید و نیریز از مهد کودک های این شهرستان بازدید و آموزش های داده شده به کودکان را مورد ارزیابی قرار دادند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نی ریز در این بازدید گفت: اعضای کانون های غنچه های هلال احمر بعنوان خط شروع فعالیت های بشردوستانه با زبانی مهربانانه و کودکانه هستند و باید برای این گروه ارزش خاصی قائل شد.

وی در ادامه از روند اموزش های داده شده در سال اخیر توسط مربیان بازیدد و در اجرای سروده های این عزیزان در مورد زلزله شرکت داشت.

آموزش امداد و کمک‏های اولیه به اعضای غنچه‏های هلال‏احمر شهرستان های خنج و فراشبند
ریس جمعیت هلال احمر خنج گفت: مربیان و کارشناسان جمعیت هلال‏احمر با حضوردر مهد کودک خنج به ۳۰ نفر از اعضای غنچه‏های هلال احمر مباحث امداد و کمک های اولیه را آموزش دادند.

وی افزود: مباحث آموزشی در این دوره یکروزه آشنایی با حوادث طبیعی (سیل، زلزله، آتش سوزی و طوفان)، آموزش ابتدایی‏ترین موارد کمک‏های اولیه، آشنا کردن کودکان با نقاط امن و نا امن در حوادث با استفاده از مفاهیم و واژگان قابل درک نو نهالان بود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فراشبند در مورد فعالیت های اموزشی در کانون های غنچه های هلال احمر این شهرستان گفت: توزیع بروشورهای آموزشی حاوی مطالب آموزشی با مفاهیم ساده و اهدای جوایز به نونهالان از برنامه‏های این دوره بود.

وی در پایان یاد اور شد: بیش از ۵۰۰ نفر از نونهالان بین سنین ۴ تا ۶ سال در سراسر کانون های غنچه های هلال احمر شهرستان عضو کانون غنچه‏های هلال احمر هستند که به صورت دوره‏ای مباحث امداد و کمک‏های اولیه و آشنایی با هلال احمر را توسط مربیان آموزش دیده فرا می‏گیرند.