نشست و هم اندیشی در خصوص بحران کم آبی و طرح نذر آب


جلسه ای با حضور مسئولین آبفا جنوب شرق استان تهران و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر ورامین بمنظور بررسی بحران کم آبی و نذر آب تشکیل شد.

به گزارش رابط خبری امورجوانان جمعیت هلال احمر استان تهران ،در راستای همکاری در فرهنگ سازی و آموزش پیرامون صرفه‌جوئی در مصرف آب و جلوگیری از بحران کم‌آبی، اساتید اداره آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین، نشستیبرای هم‌اندیشی ترتیب دادند.

این نشست و هم اندیشی در خصوص بحران کم آبی و طرح نذر آب در مرکز جوانان هلال احمر شهرستان ورامین برگزار شد.

از آنجا که کشور ما ایران هم اکنون در حال گذران مشکلات جدی و بحران آب است، کمبود آب و خشک‌سالی‌های مکرر توأم با برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیر زمینی وضعیت آب کشور را به سطح بحرانی رسانده ‌است.

از این رو، جوانان هلال احمر شهرستان ورامین همانند سراسر کشور در راستای حمایت از سلامت و زندگی بشری که یکی از اهداف هلال احمر است اقدام به اجرای طرح های آموزشی و فرهنگی در حوزه مبارزه با خشکسالی و پیشگیری از مصرف بی رویه کرده اند. سخنرانان در این جلسه در خصوص بحران کم آبی صحبت کرده و به ارائه طرح ها و پیشنهاد های خود پرداختند.

حامد مهرپویان مسئول جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین اذعان داشت : شهرستان ورامین همانند سایر مناطق کشور با مشکل کم آبی رو به رو بوده است. از این رو شناسایی راه حل های کاربردی در خصوص بحران کم آبی با توجه به وجود زمین های بسیار زیاد کشاورزی در اطراف این شهرستان امری ضروری است.

مهرپویان در ادامه افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین، آمادگی لازم را برای مقابله با بحران آب، کم آبی و خشکسالی دارد و اعضای جوانان این شهرستان تمام تلاش خود را می کنند تا در راه رسیدگی به مشکل کم آبی کمکی باشند.