بهبود عملکرد هلال احمر در گرو تقویت سازمان جوانان است

رییس کمیسیون بررسی سیاست های کلان جمعیت هلال احمر به تاثیر گذاری سازمان جوانان اشاره کرد و افزود:بهبود عملکرد هلال احمر در گرو تقویت سازمان جوانان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، سجاد غلامی با اشاره به قدمت سازمان جوانان هلال احمر گفت: اهداف و برنامه های این سازمان برای کودکان و جوانان نشان می‌دهد این بخش از هلال احمر تاثیر کلیدی دارد.
وی افزود : امروز داوطلبان و جوانان محور بنیادی اهداف سازمان های هلال احمر و نهضت صلیب سرخ هستند.
غلامی گفت: موفقیت جمعیت هلال احمر در تحقق برنامه «جمعیت سیال داوطلبی» است و تحقق این موضوع در راستای نقش محوری سازمان جوانان است.
غلامی افزود: در شرایط کنونی آسیب‌های اجتماعی نقش مخربی بر روی اقشار مختلف جامعه دارد که در این بین جوانان یکی از آسیب پذیرترین قشر ها هستند، نقش هویتی سازمان جوانان در جهت مقابله با این بحران بسیار مهم است.
وی در ادامه تأکید کرد: هنگامی سازمان جوانان می‌تواند در انجام وظایف و برنامه هایش موفق باشد که اعتبارات مالی و بودجه سازمانی مناسبی داشته باشد و کاهش این بودجه خسارات جبران‌ناپذیری بر اهداف و برنامه های سازمان جوانان می گذارد.
غلامی گفت: سازمان جوانان یکی از بال های مهم جمعیت هلال احمر است و می‌تواند در فضای جامعه به نفوذ برنامه‌ها و اهداف هلال احمر کمک زیادی بکند.
وی افزود: همچنین سازمان جوانان می‌تواند به جذب نیروی جوان که سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر نیز هستند، کمک شایانی کند.
غلامی اضافه کرد: هرچقدر سازمان جوانان پویاتر و موثرتر عمل کند جمعیت هلال احمر نیز موفق تر می شود.
وی اضافه کرد: همچنین عدم توجه به این سازمان جوانان می‌تواند اثرات مخربی همچون عدم تمایل به حضور در هلال احمر و پایین آمدن تعداد داوطلبان این جمعیت شود.
غلامی با اشاره به اهمیت ماده ۸ اساسنامه جمعیت هلال احمر گفت: تعیین و تصویب سیاست های کلان جمعیت از وظایف مجمع عمومی است و در این راستا کمیسیون بررسی سیاست های کلان مجمع عمومی هلال احمر در تلاش است تاضمن احسا این اهداف و سیاست ها ، زمینه رشد سازمان های تاثیرگذار بخش های هلال اخمر از جمله سازمان جوانان را بیش از پیش فراهم کند.
وی از برگزاری جلسه مدیران سازمان جوانان با اعضای کمیسیون بررسی سیاست های کلان مجمع عمومی هلال احمر که هفته پیش برگزار شد، خبر داد گفت: پس از شنیدن نظرات و پیشنهاد رئیس سازمان جوانان و مدیران ستادی قرار شد در جلسه آتی مجمع عمومی هلال احمر زمین حضور رییس سازمان جوانان فراهم شود.
به گفته غلامی حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر در جلسه مجمع عمومی به منظور ارائه راهکارهای لازم جهت ارتقای جایگاه سازمان جوانان است.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. منیجه سرخوش says:

    با سلام حضور رئیس سازمان جوانان در مجمع عموی می تواند بخش بزرگی از مسائل داوطلبی در جمعیت هلال احمر را حل نماید

Comments are closed.