کارگاه آموزشی کارآفرینی با شعار جوانان هلال احمر، سازندگان فردا در سیستان و بلوچستان


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی با شعار جوانان هلال احمر، سازندگان فردا ویژه 80 نفر از اعضای کانون های جوانان و دانشجویی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی امورجوانان جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، علیرضا میری معاون امور جوانان استان گفت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و در راستای اجرایی شدن برنامه‌های مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان، کارگاه‌های آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار (بومینو) با هدف پیشگیری از اعتیاد و با شعار «جوانان هلال احمر، سازندگان فردای بهتر» برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وی هدف از برگزاری کارگاه را گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت‌های کارآفرینانه، کمک به حل معضل اشتغال و توسعه کسب و کارهای نوپا و نوآورانه عنوان کردند.

میری تصریح کرد: موضوع کارآفرینی یکی از موضوعاتی است که در چند دهه اخیر موجب شده است تا موج جدیدی از سیاست‌های کارآفرینانه در اکثر کشورها ایجاد شود که در سال‌های اخیر کشورهای زیادی توانسته‌اند به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری نایل شوند.

معاون امور جوانان استان اظهار داشت: شرکت‌کنندگان ابتدا توسط تسهیل‌گر با مفاهیم اولیه کارآفرینی و علائق و توانمندی‌های خود در این حوزه آشنا و سپس اهداف خود را مشخص کرده و بعد از آن به تشخیص فرصت‌های کارآفرینی در اطرافشان می‌پردازند.

این کارگاه در روزهای ۷و ۸ دی ماه با حضور جوانان هلال احمری سراسر استان سیستان و بلوچستان در محل اردوگاه فاطمه الزهراء زاهدان برگزار می‌شود.