کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد-توسعه نشاط اجتماعی در ایلام برگزار شد


كارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد-توسعه نشاط اجتماعی، توسط امور جوانان شهرستان مهران و با حضور رئیس شعبه و اعضای جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ سجاد نظریان زاد رئیس شعبه شهرستان مهران در این کارگاه آموزشی که به همت کانون جوانان برگزار شد در خصوص اثرات سوء مصرف و مسائل پرورشی نوجوانان و جوانان مطالبی را بیان کرد.

نظریان زاد هدف از برگزاری کارگاه را آشنایی جوانان با بحران اعتیاد، ضرورت شناخت وپیشگیری از آن دانست وبیان کرد کانون جوانان با برگزاری این کارگاه تلاش کرد تا به نوبه خود پیش قدم در امر توجه به سلامت جوانان وجامعه جوان باشد.

وی افزود: اعضای جوانان با شرکت در کارگاه توانستند مهارت چگونگی مواجهه با بحران اعتیاد، مهارت شناخت افراد مصرف کننده و انواع مدل های مواد مخدر و مضررات آنها را بدانند و بتوانند با دانش و آگاهی دست به دست هم دهند تا مانع افزایش میزان آمار اعتیاد در سن جوان باشند.

رئیس شعبه شهرستان مهران بیان کرد: در این کارگاه یک روزه به انواع آسیب های اجتماعی و علل گرایش فرد به مواد مخدر و راه های جلوگیری از این پدیده پرداخت .این کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف مرتبط با آسیب های اجتماعی به ویژه مواد اعتیاداور از جمله : مهارتهای مراقبت از خود در برابر اعتیاد، اصول اولیه اعتیاد، آسیب شناسی مواد مخدر و آثار منفی آن، مهارتهای نه گفتن در برابرعوامل پرخطر اعتیاد و روان گردانها برای اعضای جوانان در جمعیت شهرستان مهران برگزار شد.

نظریان زاد با تاکید بر اهمیت و نقش پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: اگر بتوانیم از گرایش افراد به سمت آسیب های اجتماعی چون مواد مخدر، محرک و توهم زا، مشروبات الکلی و روابط سو اخلاقی جلوگیری کنیم مصداق احیای نفس انسان ها است.

وی در پایان گفت: تجربه نشان داده که مشارکت جوانان در امور اجتماعی نقش قابل توجهی در ارتقای سلامت جامعه دارد و مهارت در جنبه های فردی زندگی تکمیل کننده این مهم است.