تزریق نیرو های تازه نفس برای پیشگیری اولیه از اعتیاد

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و یژه اعضا جدید الورود معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به مدت سه روز در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ علیرضا معین زاده معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به حضور ۵۰ نفر از نیرو های جدید الورود از ۲۳ شعبه و نمایندگی جمعیت هلال احمر استان گفت: در این کارگاه سه روزه اعضا حاضر با مهارت های زندگی و اهمیت آن، نحوه برقراری ارتباط با دیگران ، مراقبت از سلامتی را فرا گرفتند.

وی با اشاره به این که این دوره ویژه پسران بوده است گفت: در دوره قبلی نیز ۵۰ نفر از اعضا دختر نیز حضور داشته و امیداوریم با برنامه ریزی دقیق از توانایی و مهارت این نیروهای تازه نفس گامی مهم در جهت پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه برداریم.

نشاط و پویایی جوانان مهم ترین عامل برای پیشگیری از اعتیاد است

مریم یوسفی معاون آموزش و پژوهش هلال احمر خراسان رضوی با حضور در این کارگاه ضمن  اعلام رضایت مندی از سطح  و نحوه برگزاری کارگاه و حضور پرشور اعضا جدید الورد گفت : نشاط و پویایی جوانان در بحث پیشگیری از اعتیاد اهمیت ویژه ای دارد زیرا اعضا با فراگرفتن مهارت های زندگی و خودشناسی در اینگونه کارگاه این مهارت ها را نیز به افراد خانواده و دوستان انتقال میدهند و همین پویایی باعث اثربخشی این گونه کارگاه های آموزشی می شود.

وی ضمن تاکید به این نکته که در استان خراسان رضوی تامل خوبی در بین معاونین برقرار است گفت : معاونت اموزش و پژوهش از برگزاری اینگونه کارگاه های آموزشی که باعث توانمند سازی و مهارت افزایی در بین جوانان می شود حمایت می کند و از تمام توان این معاونت جهت برگزای این دوره استفاده می نماید.

اعضا جدید الورود در آینده مربی پیشگیری از اعتیاد می شوند

سید محمد بیدار کارشناس پیشگیری از آسیب های اجتماعی معاونت امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی  با بیان این نکته که برای اولین بار برای آموزش های این دوره ها از مربیان استانی استفاده کرده ایم گفت: با توجه به ارزشیابی های انجام شده در باره نحوه و سطح برگزاری این کارگاه بین اعضا سطح و دانش مربیان حاضر خوب بوده و اعضا شر کت کننده مهارت های خوبی را فرا گرفته اند و مفاهیم مورد نظر و انتظار به بهترین شکل به اعضا انتقال داداه شده است.

بیدار افزود: اعضا شرکت کننده در این دوره با تمام همت و با پشتکار و علاقمندی کامل در این دوره شرکت کردند و تعدادی زیادی از اعضا برای تربت مربی پیشگیری از اعتیاد مورد انتخاب و ارزیابی قرار گرفته اند که در آینده دوره های مورد نظر نیز برای این اعضا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اثر گزاری بهتر این دوره ها باید این آموزش ها تسلسل داشته باشد و دوره های پیشرفته تر در جهت پیگیری از اعتیاد و مهارت افزایی اعضا برگزار شود.

جمعیت هلال احمر برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی فرصت های خوبی با توجه به حضور اعضا جوان دارد

زهرا رشید تولایی مربی دوره و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی شبکه بهداشت خراسان رضوی ضمن ابراز رضایت از حضور خود در این دوره آموزش و علاقمندی اعضا شرکت کننده به این گارگاه مشارکت در اجرای این کارگاه گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به دار بودن نیرو های جوان و پر انرژی و توانمند در کنار سایر ارگان های مربوط به بحث پیشگیری از اعتیاد فرصت خوبی برای آموزش در زمینه پیشگیری از اعتیاد دارد.

خانم تولایی با اشاره به این نکته که اعضا جوانان دغدغه مندی در زمینه مسائل اجتماعی به ویژه آسیب های اجتماعی داردند گفت: اعضا شرکت کننده در این دوره با مشارکت در کارگاه های عملی به دنبال افزایش دانش خود در زمینه مهارت آموزی بوده اند و این خود نویدی است بر اثر بخشی این دوره ها آموزشی در بحث پیشگیری اولیه از اعتیاد که با همت اعضا نتیجه بخش خواهد بود.

وی در باره وظایف این اعضا گفت: اعضا در آینده با مطالعه و تحقیق به دانش خود بیفزایند و خود مهارت های فرا گرفته را عملی و اجرا نمایند تا سایرین از این اعضا الگو گرفته و همانند تشکیل گلوله برفی این آموزش ها و مهارت در جامعه فراگیر می شود.