از فعالیت غنچه های هلال تا سرگروه های طرح پیمان


اجرای برنامه های متنوع کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی و سرگروه های طرح پیمان در شهرستان هامون

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ مهدی راشکی گفت: برنامه قصه گویی با حضور اعضای کانون غنچه های هلال شهرستان هامون و با حضور مربیان زبده این عرصه برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه ضمن ایجاد فضایی شاد و مفرح برای غنچه های هلال در قالب داستان موارد آموزشی امدادی و اصول هفتگانه هلال احمر به این کودکان آموزش داده شد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورای اجرایی کانون های دانش آموزی در مدارس سطح شهرستان خاطر نشان کرد: این کانون ها با برنامه ریزی برای ثبت نام ، آموزش وسازماندهی دانش آموزان علاقمند ضمن فرهنگ سازی در انجام خدمات داوطلبانه وامدادی ،زمینه ای مناسب برای شناخت عینی دانش آموزان ازنوع دوستی ومصادیق آن به وجود می آید.

همچنین راشکی با توجه به اینکه اعتیاد را به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی امروز در جامعه عنوان کرد گفت: شهرستان هامون نیز درصدد برگزاری دوره های مفید آموزشی برای جوانان که آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند است.

راشکی ادامه داد : این دوره آموزشی با حضور بیش از ۳۰ نفر از جوانان فعال و با حضور سرگروه های طرح پیمان با هدف توانمندسازی اعضا در جهت خود مراقبتی و توسعه این نگرش به سایر اعضا بوده است.

انتصاب رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به سمت رییس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان منصوب شد.

 طی حکمی از سوی احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به عنوان رییس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان منصوب شد.

در این حکم آمده است: جناب آقای رسول راشکی مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمراستان

به استناد بخشنامه شماره ۹۲۹۲ ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری از تاریخ صدور این حکم جنابعالی به سمت رییس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان منصوب می شوید. توفیق جنابعالی را در راستای انجام این ماموریت و اجرای اهداف برنامه های دولت خدمتگذار و تدبیر و امید در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

احمدعلی موهبتی_استاندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

همچنین اینکه جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در دو سال متوالی به عنوان دستگاه برتر در امر مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.