درخشش جوانان هلال احمری در آیین ” اهدای تندیس ملی فداکاری دانشجویان “


در هشتمین دوره آیین اهدای«تندیس ملی فداکاری دانشجویان» اعضا سازمان جوانان هلال احمر با دریافت بیشترین تندیس و لوح فداکاری درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر ؛ این مراسم که با هدف ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری و نوعدوستی و اشاعه ارزش های انسانی دربین دانشجویان برگزار می شود، جوانان هلال احمری در بین سایر شرکت کنندگان توانستند به پاس فعالیت های بشردوست فداکارانه خود بیشترین تندیس ها را به خود اختصاص دهند.

آیین ” اهدای تندیس ملی فداکاری دانشجویان “ ازسال ۱۳۸۳ تاکنون هم زمان باروز دانشجو به همت جهاددانشگاهی و مشارکت شماری از نهادها وسازمان های علمی- فرهنگی مرتبط باامورخیریه وخدمات عام المنفعه ازقبیل سازمان جوانان هلال احمر، سازمان انتقال خون، وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، وزارت بهداشت ودرمان، دانشگاه آزاداسلامی، سازمان بهزیستی کشور، سازمان بسیج سازندگی و… برگزار می شود.

در این مراسم حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی با تقدیر از دانشجویان فداکاری که در این همایش تندیس ملی فداکاری را دریافت کردند، اظهار کرد: افرادی که بلندای روح دارند، از جان و مال خود می‌گذرند و در راه کمک به مردم گام بر می‌دارند، بیشتر این افراد گمنام هستند.

وی افزود: وظیفه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی مانند جهاد دانشگاهی این است که این افراد را شناسایی و آن را به مردم معرفی کند.

در این مراسم؛ لوح تقدیر و تندیس این جشنواره به احمد عامر شهرابی، ساربان فداکار عضو داوطلب هلال احمر که با اطلاع‌رسانی از وقوع سانحه برای قطار جلوگیری کرده بود اعطا شد.

همچنین فاطمه گودرزی از مرکزی، علی محمدی احمدمحمودی از چهارمحال وبختیاری، محسن پیغمبری از اردبیل، سجاد دهقانی از اصفهان و داوود پیرانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، از جمله جوانان برگزیده هلال احمری این جشنواره بودند.