افتتاحیه هفتمین دوره طرح دادرس در گلستان

سرپرست معاونت امور جوانان استان از افتتاحیه هفتمين دوره طرح دادرس در گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛ آئین افتتاحیه هفتمین دوره طرح ملی دادرس در شهرستان کلاله با حضور سرپرست معاونت امور جوانان و مسئولین جمعیت هلال احمر و آموزش وپرورش شهرستان در مدرسه منتخب استانی (دبیرستان نمونه دولتی بنت الهدی صدر) که حائز کسب رتبه برتر در ششمین دوره المپیاد آماده کشوری شده بود، برگزار شد.

معاون امور جوانان با حضور در این مراسم در جمع اعضای کانون دانش آموزی دخترانه بنت الهدی صدر اعلام کرد که این طرح برای هفتمین سال متوالی در سراسر کشور کلید خورده است و هم اکنون در حال اجرا است.

وی بیان کرد: که هدف از برگزاری این طرح، تعلیم و تربیت دانش آموزان، بالابردن سطح آمادگی آنها در مقابل حوادث مختلف، آموزش وتقویت مهارت های خود امدادی و دیگر امدادی آنان در مدارس است.

طبسی افزود: “حادثه خبر نمیکند” شاید یک زلزله اتفاق بیافتد و ما در حین بروز زلزله در کلاس مدرسه حضور داشته باشیم. اهمیت اجرایی و عملیاتی شدن این طرح برای ما مشخص میکند تا در همچین مواقعی چه واکنشی را نشان بدهیم که نه تنها خود دچار آسیب نشویم بلکه بتوانیم ازآسیب های احتمالی به همنوعمان بکاهیم.

وی در ادامه افزود: طبق تعریف جدید سازمان یونسکو، سوادعلاوه بر خواندن، نوشتن و یادگیری زبان انگلیسی،مستلزم کسب یک مهارت و به کارگیری آن در زندگی خویش اعلام کرد و این می طلبد که دانش آموزان علاوه بر دروس خود، یادگیری مهارتهای امدادی را یک ضرورت بر خود دانسته تا در کاهش آسیب و خسارت های جانی در هنگام بروز حوادث گامی موثر برداشته شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان کلاله ضمن قدردانی از زحمات جمعیت هلال احمر بر ضرورت اجرای این طرح در مدارس تأکید کرد و گفت: یکی از بحث هایی که همواره باید به آن توجه نمود طرح دادرس می باشد و دانش آموزان علاوه بر یادگیری این مهارت، باید در بحث امورات فرهنگی در بین همسالان و دیگر دانش آموزان اقدام کنند.

در پایان، مسئولین آموزش و پرورش شهرستان ،مدیر و معاونین مدرسه و مربیان طرح دادرس و اعضای تیم دادرس سال گذشته که موفق به کسب رتبه سوم کشوری در المپیاد آماده، شده بودند، مورد تقدیر قرار گرفتند.