- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

کارگاه پیشگیری اولیه از اعتیاد در چهارمحال و بختیاری

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری -دیار آب و آیینه و آفتاب- در راستای اهداف چهارگانه جمعیت هلال احمر به ویژه تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسانها و در چارچوب تفاهم نامه مشترک با ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال ۱۳۹۷ با عنوان «پیشگیری از سوء مصرف مواد و روانگردان ها» به منظور آموزش دوره مقدماتی پیشگیری اولیه از اعتیاد برای اعضای جدیدالورود، رابطین و زیرگروه های طرح ملی پیمان سازمان جوانان، کارگاه آموزشی استانی برگزار کرد.

این رویداد از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ آبان در دو کارگاه جداگانه به ترتیب برای ۴۰ نفر دختر و ۳۵ نفر پسر در مجموعه خانه معلم شهرکرد با هدف ارتقاء سلامت جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جامعه محلی، با آموزش مهارتهای زندگی، آموزش سبک زندگی سالم برگزار شد.

با همیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان نمایشگاهی نیز با موضوع شناخت انواع مواد مخدر و آثار و پیامدهای مصرف مواد در کنار کارگاه برگزار و پس از هر دوره گواهی شرکت در کارگاه با امضاء مدیرعامل جمعیت استان و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به فراگیران اعطاء شد.

فراگیران علاوه بر مشارکت در برنامه های کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در شهرستانهای خود نسبت به انتقال این آموزه ها به سایر اعضاء اقدام خواهند کرد.