هلال احمر خانه دوم من است


عضو فعال جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: اگر بگویم خانه دوم من هلال احمر است اغراق نیست زیرا از زمانی که توانستم تصمیمی برای زندگیم بگیرم وارد هلال احمر شدم و بیشتر اوقاتم در این سازمان و برای انجام فعالیت های بشر دوستانه صرف شد.

نرگس زنگنه در گفت‌وگو با رابط خبری دانشگاه پیام نور سنندج بیان کرد: از سال ۸۳ به عنوان عضو فعال سازمان جوانان مشغول به فعالیت های بشر دوستانه شدم.
 وی خاطر نشان کرد: چهار سال به عنوان دبیر کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه آزاد بیجار  و همچنین مربی امداد و کمک های اولیه سازمان امداد و نجات و  چهار سال دیگر در پست دبیر کانون جوانان و همزمان به‌عنوان دبیر مجمع کانون های جوانان استان و عضو شورای مرکزی مجامع کانون های جوانان کشور و همچنین در سازمان امداد و نجات عضو تیم نجات در کوهستان استان با درجه ایثار مشغول به ارائه خدمات داوطلبانه به همنوعانم بودم.
وی افزود: هلال احمر با توجه اصول هفتگانه (بی طرفی، بی غرضی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهان شمولی) خود در تمام جهان از جایگاه ویژه و والایی برخوردار است، تاکید کرد: این  ارگان تنها سازمانی است  که تمامی ملت ها فعالیت های بشردوستانه آن را به رسمیت می‌شناسند.
 وی تصریح کرد : اگر بگویم خانه دوم من هلال احمر است اغراق نیست زیرا از زمانی که توانستم تصمیمی برای زندگیم بگیرم وارد هلال احمر شدم و بیشتر اوقاتم در این سازمان  و برای انجام فعالیت های بشر دوستانه صرف شد.
زنگنه اذعان داشت: حضور در کنار جوانان حتی بصورت مجازی و همچنین ارائه آموزش های امدادی و بشردوستانه به همنوعانم و فعالیت  در تیم سحر از جمله اهداف و برنامه‌های خود عنوان کرد.
وی تصریح کرد: دردناک ترین و در عین حال شیرین ترین خاطره خود را زلزله آبان ماه سال ۹۶ در کرمانشاه بیان  و خاطر نشان کرد:  با اولین تیم سحر به آن مناطق اعزام شدیم  که شاهد چهره های پر از غم و اندوه هموطنانم بودم و در عین حال دیدن تاثیر شگفت انگیز کمک های هر چند کوچک خود و دوستان هلال احمریم در چهره های معصومانه هموطنان درد کشیده  در شهرها و روستاهای زلزله دیده کرمانشاه شور و اشتیاقم را برای کمک چندین و چند برابر کرد.