افتتاح هفتمین طرح ملی دادرس به وسعت استان اصفهان


معاون امور جوانان استان اصفهان از افتتاح هفتمین دوره طرح ملی دادرس در شعب مختلف استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: همزمان با سراسر کشور و پس از برگزاری جلسات توجیهی و هماهنگی، اجرای هفتمین دوره طرح ملی دادرس در شعب مختلف استان اصفهان آغاز شد.

آغاز هفتمین طرح ملی دادرس در شهرستان مبارکه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه گفت: آیین افتتاح هفتمین دوره طرح ملی دادرس با حضور رئیس آموزش و پرورش، روسای ادارات و اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان مبارکه برگزار شد.

لطف الله ابوطالبی تصریح کرد: با حضور در کانون دانش‌آموزی علم و صنعت، آئین افتتاح طرح ملی دادرس با هدف معرفی دستاوردهای این طرح ملی برگزار شد.

ابوطالبی تشریح کرد: در این برنامه مسئولین و کارشناسان جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش با سخنرانی به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه طرح دادرس پرداختند و بر اهمیت موضوع آموزش و اجرای آن تاکید کردند.

وی افزود: هر ساله این طرح با آموزش ۸مهارت پایه امدادی به دانش‌آموزان، به منظور ترویج آموزش‌های امدادی در میان دانش‌آموزان اجرا می‌شود که به آنها کمک می‌کند آمادگی لازم برای رویارویی با حوادث را داشته باشند.

ابوطالبی تصریح کرد: در پایان این مراسم از مدیران و کارشناسان فعال آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر شهرستان که در اجرای طرح در سال قبل همکاری داشته‌اند تقدیر شد.

طرح ملی دادرس در نایین افتتاح شد

رئیس جمعیت هلال احمر نایین از آغاز هفتمین دوره طرح ملی دادرس در این شهرستان خبر داد. ابراهیم عادل زاده با اشاره به نقش اصلی هلال احمر در حوزه امداد و نجات گفت: کسب مهارت‌های تئوری و عملی امداد و نجات باعث آمادگی دادرسان و خانواده‌های آنها در زمان بحران است.
وی افزود: ۱۸۰دانش آموز دختر و پسر در ۶مدرسه متوسطه اول پایه هشتم در این طرح شرکت کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر نایین تشریح کرد: هدف از برگزاری این طرح، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس کشور، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش‌آموزان و تقویت ایمان، معرفت دینی و ترویج فرهنگ و تمدن اصیل جامعه اسلامی ایران است.

آغاز آموزش هفتمین دوره طرح دادرس در شاهین‌شهر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهین‌شهر گفت: مربی طرح دادرس این شهرستان با حضور در دبیرستان شهید اشراقی گز آموزش طرح دادرس به دانش‌آموزان را آغاز کرد.

دکتر امینی‌هرندی تشریح کرد: پس از برگزاری نشست مدیران مدارس شرکت کننده در طرح دادرس، کارشناس سلامت آموزش و پرورش با حضور کارشناسان جمعیت هلال احمر و مربیان طرح ملی دادرس، مقدمات اجرای طرح فراهم شد.

وی ضمن تشکر از مدیران مدارس که با جمعیت هلال احمر همکاری داشته‌اند، افزود: انتظار است امسال نیز همانند سال‌ها گذشته با مربیان دادرس جمعیت هلال احمر همکاری و مساعدت لازم را داشته باشید.

امینی‌هرندی با اشاره به مشکلات سال‌های قبل تشریح کرد: لازم است تا با رفع موانع سابق، زمان دانش‌آموزان را در راستای فراگیری آموزش‌ها و مهارت‌های امدادی هماهنگ کنند.