کارگاه آموزشی پیشگیری، تشخیص و درمان دیابت در ایلام برگزار شد


کارگاه آموزشی پیشگیری، تشخیص و درمان دیابت به همت کانون دانشجویی هلال احمردانشگاه امام جعفر صادق (ع) شهرستان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ این کارگاه که ۱۴ آبان ماه در محل دانشگاه امام جعفر صادق(ع) پردیس خواهران با حضور اعضا و دانشجویان برگزار شد.

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان ایلام گفت؛ دیابت جز پرهزینه ترین بیماری ها است پس ضروری است با تغذیه مناسب، کارگاه آموزشی، پیشگیری و رعایت بهداشت از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

غیاث کریمی افزود: با اشاره به اینکه طبق آمار ها ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در آستانه ابتلا به بیماری دیابت هستند که باید به زیر ساخت ها در پیشگیری، آموزش از بیماری دیابت توجه ویژه کرد.

وی بیان کرد؛ وجود افزایش بیماران دیابتی در استان هنوز مردم استان از عوارض دیابت اطلاع کافی ندارند و این نیازمند اطلاع رسانی و آموزش همه سازمان های مرتبط بری کاهش آمار مبتلایان به دیابت است که این کارگاه یک روزه به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پردیس خواهران انجام شد.

کریمی در پایان اضافه کرد طبق آمار های بدست آمده نزدیک به ۴٫۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند که تنها ۶۰ درصد این افراد از بیماری خود آگاه بوده و از این تعداد تنها ۵۰ درصد خدمات مراقبتی را دریافت می کنند.