برگزاری کارگاه آموزشی و همایش پیشگیری از ایدز در شهرستان‌های پیشوا و ورامین همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز

جمعیت هلال احمر پیشوا با برگزاری کارگاه آموزشی و اعضا جوان هلال احمر ورامین با شرکت در همایش پیشگیری از ایدز، در راه آگاه سازی گام برداشتند.

به گزارش رابط خبری امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، در قرچک با برگزاری همایشی با مضمون پیشگیری از ایدز به همت آموزش‌ و‌ پرورش این شهر و با حضور اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین، در هنرستان برادران شهید اصفهانی، دانش‌آموزان منطقه با ویروس HIV و بیماری ایدز آشنا شدند.

این همایش با حضور مسئول جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین و چند تن از اعضا، رئیس و معاون آموزش و پرورش، معاون اداره فرهنگ و ارشاد، مشاور بیماری‌های رفتاری، نماینده شبکه‌ بهداشت و معاون و محیط‌بان محیط زیست برگزار شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قرچک ضمن اظهار خیر مقدم به میهمانان و خداقوت به دانش آموزان اذعان داشت: یکی از مراکز فرهنگسازی در جامعه، آموزش و پرورش است. بهترین محلی که دانش آموزان می توانند مهارت‌های اجتماعی را آموزش ببینند مدرسه است.

نیکبخت ادامه داد: اعتقاد بر این است که اگر قرار است فرهنگی نهادینه شود و بصورت پیشگیرانه حل شود بهترین و مقدس ترین مکان مدرسه می‌باشد. تفکر انتقادی و راه های مقابله با هیجان و استرس موضوعاتی‌ است که باید در مدارس آموزش داده شود.

وی افزود: اگر قرار است با بیماری مهلک و خطرساز ایدز مقابله شود، موثرترین راه، افزایش آگاهی در بین نسل جوان و دانش آموزان است. این کار باید مردم نهاد باشد زیرا اگر تنها قشر خاص و دولت بخواهند فعالیت کنند، این امر مثمر ثمر نخواهد بود. همه‌ی افراد جامعه باید دست به دست هم بدهند.

نیکبخت با قدردانی از برگزاری این همایش تاکید کرد: سنگ بنای اجرای این همایش‌ها گذاشته شده است و امید است که در طول سال تحصیلی به کرار مشاهده شود و متوقف نشود.

گروه سرود و نمایش از دیگر مدارس شهرستان قرچک در این مراسم شرکت کرده و با اجرای سرود و نمایشی در رابطه با ایدز، این بیماری را به تصویر کشیدند.

در آخر دکتر تاج‌گردان، مشاور بیماری‌های رفتاری، ضمن ارائه‌ی توضیحاتی در خصوص تاریخچه‌ی ویروس HIV و بیماری ایدز، واقعیت بیماری ایدز و راه‌های انتقال این بیماری را برای حضار شرح داد.

همچنین کارگاهی آموزشی با موضوع پیشگیری از بیماری ایدز برای اعضای خواهران و برادران جوانا جمعیت هلال احمر شهرستان پیشوا، با همکاری و تدریس سعید اردستانی کارشناس روانشناسی بالینی، در محل جمعیت هلال احمر پیشوا برگزار شد.

اردستانی در خصوص ویروس HIV و بیماری ایدز، سیستم ایمنی بدن، راه های انتقال ویروس HIV و همچنین راه های پیشگیری از بیماری و عملکرد این ویروس آموزش های لازم را ارائه کرد و در پایان حاضرین جلسه سوالات خود را مطرح کردند .

در این کارگاه آموزشی که با حضور کارمندان شعبه برگزار شد، رابطی رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان پیشوا پیرو برگزاری کارگاه پیشگیری از ایدز ، آشنایی جوانان با این بیماری، راه های انتقال و پیشگیری از شیوع این ویروس و اطلاع تمام قشر های جامعه برای برخورد مناسب با بیماران و مبتلایان این ویروس را لازم دانست.